Galopujący Major: Podobno prezes był wściekły, podobno krzyczał "Wywalić ich na pysk". Podobno

Jeśli ta kara cokolwiek dziennikarzom TVN w głowach zmieni, to w "opozycyjności" do obozu PiS najwyżej dodatkowo ich utwierdzi.

Wiele wskazuje na to, że absurdalna milionowa kara nałożona na TVN nie jest na rękę obozowi władzy. Po pierwsze jej timing – decyzja zbiegła się z momentem namaszczenia kolejnego delfina, i to delfina mającego ponoć poprawić wizerunek Polski za granicą. Tymczasem premier Morawiecki już na starcie będzie świecić oczami przed zagranicznymi mediami. Po drugie decyzja KRRiT trafia Amerykanów, a więc inwestorów, którym kochająca amerykańskie paciorki Polska, zwłaszcza Polska obecna, szeroko otwiera swoje podwoje (Boeing, rakiety Patriot, JP Morgan). Po trzecie, przeciwko PIS-owi są w tej sprawie już nie tylko dziennikarze jawnie opozycyjni, ale też wielu prawicowych.

Nadgorliwość funkcjonariuszy PiS?

Nałożenie kary może więc być po prostu efektem wyjścia przed szereg tych, których partia postawiła na tzw. medialnym odcinku, i którzy, mimo oczywistych niedostatków intelektualnych, muszą teraz tym zadaniom sprostać. Nie tylko kara, ale też jej nieporadne uzasadnienie (z osłupieniem czytają je teraz stowarzyszenia dziennikarskie na całym świecie) pokazuje, że awans ludzi z partyjnej łapanki źle się kończy i nawet PiS-owi więcej szkód przynosi niż pożytku.

Tak więc prezes naprawdę miał prawo się wściec na własną, pisowską Krajową Radę Tego i Owego, mógł nawet wrzasnąć: „Wywalić ich na pysk”, jak głosi plotka. Ale może jednak wściekły nie był? Może o wszystkim wiedział?

Po co Kaczyńskiemu doktor od magii i czarów?

Można bowiem znaleźć argumenty, że nie mamy do czynienia z zapałem partyjnego aktywu, a raczej z zaplanowana strategią. Świadczą o tym między innymi kolejne zachwycone wypowiedzi Joanny Lichockiej, która karę nałożoną na TVN popiera w całej rozciągłości (osobista „dobra przemiana” Lichockiej jest jednym ze smutniejszych zjawisk na polskiej prawicy). Kara może być swoistym balonem próbnym przed dalszym „odzyskiwaniem” mediów. I nie chodzi wcale o tzw. efekt mrożący, mający podziałać na dziennikarzy. Kto sądzi, że taka kara odstraszy dziennikarzy TVN ten zupełnie nie rozumie modelu biznesowego tej stacji. To nie Polsat, na którego 25-leciu śpiewał Kukiz, a Zygmuntowi Solorzowi klaskał pan prezydent. TVN od początku istnienia miał swoją wyraźną liberalną linię redakcyjną (to nie zbrodnia), na tym wyrobił sobie markę i zarobił ogromne pieniądze. Jeśli ta kara cokolwiek dziennikarzom TVN w głowach zmieni, to w „opozycyjności” do obozu PiS najwyżej dodatkowo ich utwierdzi. Chodzi więc o coś innego. PiS chce wiedzieć, jaka będzie skala oporu przed ostatnim (po trybunale, sądach i ordynacji wyborczej) krokiem ku monowładzy, czyli przejęciem mediów. Komunikat o karze i kretynizmy dr Karp nie są adresowane do dziennikarzy, ale do właścicieli. Komunikat brzmi tak: „Albo stację sprzedacie którejś ze spółek Skarbu Państwa, albo nie znacie dnia i godziny, kiedy znów dostaniecie w kieszeń”. Bo skoro pani doktor od magii i czarów może wypisywać, że samo pokazywanie demonstracji na żywo jest „naruszeniem ustawy”, to równie dobrze może być nim puszczanie muzyki albo prowokacyjne pokazywanie niebieskiej planszy (ze złotymi gwiazdkami).

Która z tych teorii jest prawdziwa? Nadgorliwość partyjnych funkcjonariuszy czy celowe działanie? Bardziej bym się skłaniał do teorii pierwszej, ale z czystej ostrożności lepiej się przygotować na drugą i - co najwyżej - dać się miło PiS-owi zaskoczyć.

Więcej o:
Komentarze (371)
Galopujący Major: Podobno prezes był wściekły, podobno krzyczał "Wywalić ich na pysk". Podobno
Zaloguj się
 • kali23

  Oceniono 111 razy 103

  " Pan Prezes" jest . bez złośliwości, chory psychicznie.
  Można to było zauważyć w czasie jego słynnego wystąpienia w Sejmie w szczególności
  kiedy wierni mu " słudzy" otoczyli go gęsto nie dając mu możliwości kontynuowania
  wściekłego ataku na opozycję.
  Najbliżsi mu wiedzą, że facet jest NIEPOCZYTALNY i chcą za wszelką cenę to ukryć!
  PS
  Swoją drogą też bym chyba zwariował gdybym żył ze świadomością odpowiedzialności za śmierć brata blizniaka i 95 niewinnych ludzi.

 • tcas

  Oceniono 70 razy 62

  Biedny misiaczek, Kaczyfuhrer - ostatnie miesiące nakręca spiralę nienawiści do wszystkiego co nie jest zależne od PiS'do ludków, a teraz się wścieka, że jego sługusi działają zgodnie z duchem Pi SS.

 • apolis

  Oceniono 60 razy 54

  Nadgorliwość członków (KRRiT) z ramienia wysuniętych na czoło
  dowodzi, że ferajna dla żartu używająca słów "prawo" i "sprawiedliwość"
  to grupa - nomen omen - członków o nienachalnej inteligencji.

 • tilow3

  Oceniono 55 razy 45

  Może Polska zasługuje na PiS? może na przestrzeni dziejów, nie nauczyliśmy się być wolnymi? Może młodzi którzy głosowali na PiS i teraz stoją murem za nimi, powinni się przekonać na własnej skórze, czym był komunizm. Jak Polacy znajdują się u kogoś pod butem, tworzą niezwykłe społeczeństwo, podziwiane przez świat. Wystarczy dać nam wolność i sami się zagryzamy. Nie pojmuje tej nienawiści do "zachodu" - dlaczego jest tak, że skoro ten zachód to tylko zgnilizna i nic więcej, to czemu wyjeżdża tam tylu naszych rodaków? Dlaczego nie wybieraja wolności na Białorusi? gdzie jak głoszą naczelni politycy PiS, panuje niezwykły ład i porządek, a nad wszystkim czuwa wspaniały Łukaszenka! Może powinniśmy dostać jakąś niesamowitą nauczkę? i nie pojmuje skąd oburzenie na wnioski o wstrzymanie unijnych środków finansowych. przecież gro z nich pochodzi od Niemców! czy podobnych, co w Polski nienawidzą i chcą nas napaść. O co tu chodzi? od wrogów mamy brać?

 • frankyy

  Oceniono 52 razy 42

  że niby towarzysz Prezes-dyktator to ludzki pan, a tylko jego nadgorliwe sługusy to łobuzy? już takie teorie przerabialiśmy z Hitlerem i Stalinem, dla rujnowanej demokracji w Polsce to nie ma żadnego znaczenia, tak samo jak nie miało to znaczenia dla milionów ludzi którzy zginęli w czasach Hitlera i Stalina.

 • zielona-galazka

  Oceniono 45 razy 41

  Do towarzyszki karp: wierzyła baba w gusła, aż jej dupa uschła.

 • numer7my

  Oceniono 53 razy 37

  Ale władimir władimirowicz jest zadowolony że Toruński sołdat dowalił jankesą

 • kantrzyn

  Oceniono 33 razy 31

  Prawie rok pracowali nad tą decyzją i nie mieli czasu ustalić z Kaczyńskim jakie wydać postanowienie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX