Poranna rozmowa Gazeta.pl z Jakubem Stefaniakiem (8.02.2019)

- Schowanie pana prezesa i niewypowiadanie się w sprawie taśm, pokazuje, że to sprawa niewygodna - powiedział Jakub Stefaniak w Porannej rozmowie Gazeta.pl
Zobacz wideo

Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl był Jakub Stefaniak, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego. O czym rozmawiał z nim dziennikarz Gazeta.pl Łukasz Kijek?

"Pogubili się w przekazie"

Jednym z poruszonych tematów były oczywiście "taśmy Kaczyńskiego". Według Jakuba Stefaniaka w kierownictwie PiS widać panikę spowodowaną opublikowaniem nagrań dotyczących Jarosława Kaczyńskiego.

Z jednej strony mówienie o laurce, którą zrobiła im "Gazeta Wyborcza", z drugiej strony kierowania pisma przedprocesowego pokazuje, że jest pewnego rodzaju kakofonia i pogubili się w przekazie. To oznacza, że mają z tym tematem problem - stwierdził. 

Rzecznik PSL odniósł się także do nieobecności Jarosława Kaczyńskiego i faktu, że prezes PiS sam nie skomentował taśm.

Schowanie pana prezesa i niewypowiadanie się w tej sprawie, pokazuje, że to sprawa niewygodna. Gdyby wyszedł i ustosunkował się w tym temacie, to byłyby komentarze do komentarzy, podgrzałby tę aferę. Dobrze, że schowali prezesa

- powiedział. - Ktoś PiS-owi dobrze doradza, myślę, że wydają gigantyczną sumę na różne firmy PR - dodał.

"PSL-owi nie da się zabrać niczego z programu"

Jakub Stefaniak wypowiedział się również na temat programu partii Wiosna Roberta Biedronia. - Wiosna to jest ruch, który jest skierowany w stronę wyborców Platformy, nie PSL-u - powiedział. Zaznaczył, że PSL nie boi się konkurencji Wiosny. - Nic nam nie zabrali, tylko powtórzyli część naszego programu (np. emerytura bez podatku - przyp. red.). PSL-owi nie da się zabrać niczego z programu, bo za dużo już o nim mówiliśmy - powiedział rzecznik PSL. 

- Jesienią, jeśli PSL będzie w Sejmie i będą przedstawiciele partii pana Biedronia, to możemy wspólnie pracować, wprowadzać np. emeryturę bez podatku. Myślę, że to najbardziej docenią Polacy - podsumował Jakub Stefaniak.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (32)
Jakub Stefaniak w rozmowie Gazeta.pl: W kierownictwie PiS widać panikę. Schowali prezesa
Zaloguj się
 • window_licker

  Oceniono 20 razy 18

  "Schowali prezesa"? Prezs był od lat schowany... zauważcie, że nie udziela wywiadów, nie dopuszcza nikogo do siebie kto się z nim nie zgdadza, żyje w bańce swojego chorego świata...

  Wyobrażacie sobie, że idzie na spacer, na kawę do kawiarnii od tak bez ochorny jak Tusk?

 • morsik2

  Oceniono 11 razy 11

  Czachy aż dymią od kombinowania, co by tu suwerenowi wcisnąć żeby uwierzył i że my to wszystko dla jego dobra.

 • jtby

  Oceniono 9 razy 9

  Pisdolskie biuro wykonawcze pewnie zachodzi w głowę: co jeszcze na nas mają i co wypłeynie, bo my wiemy co mogą mieć, a jak mają i wypłynie, to mogiła i po TKM. Ciemnego luda zabraknie, żebyśmy się w miarę rozsądnie załapali do sejmu, a nowi wyrżną nas bez skrupułów tak jak mi po wygranych wyborach wyrzynaliśmy opozycję.
  Tow. pisdolce, jak się jest uczciwym, to nie ma czego się bać, nieprawdaż? Wystarczy powiedzieć prawdę. Wy najwyraźniej boicie się, że prawda was zmiecie ze sceny politycznej i po przeprowadzeniu depisdolizacji wymiaru sprawiedliwości zajmie się on wami dosyć intensywnie.

 • remo29

  Oceniono 9 razy 7

  Nie schowali, tylko sam się schował, on zawsze odważny jak coś się dzieje, "rusza na pewniaka" pod kołderkę i czeka.

 • hefajstos1

  Oceniono 5 razy 5

  Ten rzekomo kryształowy , nieskalany żadnym grzechem prezes deweloper siedzi jak mysz pod miotłą.

 • szympansjera

  Oceniono 6 razy 4

  Schowali karzełka w tej części willi, gdzie znajduje się "Instytut Lecha Kaczyńskiego". Niziołek jest tam bezpieczny, a przynajmniej tak mu się wydaje, bo Kostucha i tak przyjdzie po niego nawet gdyby strzegły go tysiące ochroniarzy wynajętych za miliony złotych.

 • entymolog

  Oceniono 6 razy 4

  Kuternogę schowali do budy, a inne PieSki ujadają.

 • justas32

  Oceniono 6 razy 4

  Ja-ro-sław ! Pol-skę zbaw ! Żebyście wy kochani jeszcze tylko tyle nie kradli ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX