To będzie ciepły, ale burzowy tydzień. Pierwsze deszcze już w poniedziałek [POGODA]

Po dość słonecznym weekendzie pogoda ma się zmienić. Wszystko przez niż, który przybędzie do Polski znad Włoch. W połączeniu z ciepłym frontem doprowadzi on do powstawania burz. Pogoda w najbliższych dniach będzie jednak ciepła - słupki utrzymają się na poziomie od kilkunastu do ponad 20 stopni Celsjusza.

Pogoda w poniedziałek będzie deszczowa. W strefie opadów znajdzie się głównie zachodnia i centralna Polska. Od dzisiaj do jutrzejszego poranka obowiązują ostrzeżenia IMGW I stopnia w związku z burzami w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i dolnośląskim. Na dzień bez opadów mogą za to liczyć mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Tam też będzie najcieplej – termometry w Lublinie i Rzeszowie mogą pokazać dzisiaj 23-25 stop. C. Najzimniej będzie na wybrzeżu, gdzie najniższa temperatura wyniesie 9 stop. C.

Pogoda we wtorek

Pogoda we wtorek to zapowiedź deszczu i burz. W nocy popada dość obficie. Od rana na zachodzie przewiduje się zachmurzenie małe bądź umiarkowane, a w pozostałej części Polski niebo całkowicie pokryje się chmurami. Tym razem burze pojawią się na południowym wschodzie naszego kraju. Tam też będzie najcieplej – przewidywana temperatura to powyżej 20 stopni. Z kolei w okolicach Suwalszczyzny przewiduje się jedynie 14 stop. C.

Burze i grad w sześciu województwach >>>

Pogoda w środę

Pogoda tego dnia to zachmurzenie małe i umiarkowane, największe na wschodzie Polski. Nad ranem w okolicach Krakowa może lekko popadać deszcz. Przewiduje się wiatr o średniej sile wiejący z północy. Na zachodzie i w centrum kraju będzie najcieplej – do nawet 22 stop. C. Najniższe temperatury na wybrzeżu, czyli od 9 do maksymalnie 12 stop. C.

Pogoda w czwartek

W czwartek zachmurzenie wyraźnie się zmniejszy. Tego dnia nie przewiduje się żadnych opadów nad Polską. Temperatury sięgną do nawet 22 stop. C. w zachodniej Polsce. Na wybrzeżu i w okolicach Zakopanego temperatura wyniesie maksymalnie kilkanaście stopni.

Więcej o: