Komentarze (193)
"Forma się liczy, to nas odróżnia od neandertalczyków. A styl polityki PiS-u mnie obrzydza" [LIST]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • hiperon59b

  Oceniono 11 razy 9

  Co tam, dzisiaj kolejna, podobno przedostatnia miesiączka Prezesa. Ciekawe czy będzie wielki wytrysk (jadu) czy Prezes dalej będzie dochodził. Zasieki i bariery na trasie pewnie od piątku już są. Prywatny kawałek Warszawy Prezesa zabezpieczony. Prezes powinien płacić miastu jakąś dzierżawę za ten teren zajęty na swoją prywatną imprezę.

 • kastoripollux

  Oceniono 13 razy 9

  PiS to sekta powstała na fundamencie katastrofy smoleńskiej. Kłamstwa cementują tą grupę i są jej potrzebne jak tlen do życia. Bez swojego guru, który zapoczątkował tą haniebną politykę smoleńska tłuszcza straci orientację a "kadry" PiSu pozagryzają się w wielkiej nienawiści, która aż ich rozsadza. PiS to dziejowa katastrofa Polski.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 19 razy 9

  Coraz więcej kaczej propagandy na gazeta.pl. Chyba się już pomału zaczynacie urządzać w czarnej dudzie...

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 9

  Patrząc na niektóre posty mam wrażenie, że sporo osób za dwadzieścia miesięcznie zrobi panu prezesowi loda.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 12 razy 8

  ponieważ PIS to w prostej linii spadkobiercy nomenklatury z PRLu, to i stosuja takie same metody i mają taki sam cel

  a strach - oczywiście że jest, jak wszedzie tam gdzie w nieskrępowany a czesto arogancki sposób łamie się podstawowe prawa ludzi do wyrażania mysli

  a z tym mamy w TYM kraju wielki problem - dla przykładu taki przepis o obrazie uczuć religijnych (który z paroma innymi powinien być ZNIESIONY) jest wykorzystywany TYLKO i wyłacznie przez katolików w celu prześladowania innych

  nie mam zamiaru tłumaczyć od początku, bardziej przytomni Polacy dobrze wiedzą dlaczego, jest to często opisywane w mediach (i to w obydwie strony jeśli mnie rozumiecie)

 • teckel

  Oceniono 10 razy 8

  Jarek wie jedno: Polaków lączy antyrosyjskość, antyniemieckość, antysemityzm i okskurancki, wsiowy katolicyzm. Dlatego PiS ma 44% poparcia. Brawo ON.

 • captain_planet

  Oceniono 11 razy 7

  Jak pisał Sapkowski - nadszedł czas pogardy...

 • maaac

  Oceniono 8 razy 6

  PiS (czy ogólnie tzw. "prawica") zawsze zarzucał swoim oponentom swoje własne zamiary i swoje własne wady.

  Czy istniał lęk przed PO? Ależ oczywiście - tyle że były to bajki dla grzecznych "prawicowców" nie podparte niczym realnym. Na potrzeby tych bajek wymyślono seryjnego samobójcę, kłamano o podsłuchach, wymyślono mord w Smoleńsku i rozdęto do niebotycznych rozmiarów sprawę morderstwa dokonanego przez Cybę wiążąc go z PO choć dawno był z tej partii wywalony. Z drugiej strony mieliśmy z lat 2005-2007 prawdziwe przykłady aresztów wydobywczych, UBeckich prowokacji władzy przy pomocy CBA czy jakiegoś mocno dziwnego "samobójstwa" Blidy - nawet rzekoma ubikacja nagle okazuje się jakimś składzikiem czy schowkiem. Dziś też "odzyskiwanie" sądów, prokuratury, Policji - wywalenie tysięcy ludzi z urzędniczych stanowisk nie są mitem, tak samo "odzyskanie" TVP i PR.

  Także może odczucia i słowa zwolenników PO (a tak naprawdę przeciwników PiS) i zwolenników PiS jednakie jak się spojrzy na nie bez wnikania w głębie sprawy ale jakże inne prawdziwe powody i fakty.

 • calun_torunski

  Oceniono 8 razy 6

  ciekawe w jaki sposób zwolennik pis dowie się, że wybory zostały sfałszowane ? z wsieci czy TVPinfo?

 • teckel

  Oceniono 8 razy 6

  Apele do Jareczka to bzdura. On wie jedno: Polaków łączy antyrosyjskość, antyniemieckość, antysemityzm i obskurancki katolicyzm. I dlatego 44 % poparcia po antysemickiej hecy. Brawo ON

 • konfuziussagt

  Oceniono 10 razy 6

  Hitler z NSDAP postaral sie przez poparcie Katolickiej Partii Centrum
  o "Ermächtigungsgesetz", ktory otworzyl mu droge do wladzy absolutnej.
  Kaczynski z PiSem nie uzyskal uprawnienia do zmian ustrojowych,
  tylko dokonal takich zmian droga ZAMACHU STANU.

  Za przestepstwa przeciwko Rzeczypospolitej nalezy sie
  zgodnie z Art. 127, 128 kk kara wiezienia do dozywocia wlacznie.
  Jak bandyci depcacy Konstytucje za zbrodnie wobec Rzeczypospolitej
  i narodu, czyli kazdego z nas, odsiedza swoje, zresocjalizuja sie,
  dopiero wtedy bedzie podstawa do rozmowy.

 • czynnik_ludzki

  Oceniono 14 razy 6

  @foreksfxxxxx
  Czterdziesci i cztery...
  Znak, ze spoleczenstwo nie madrzeje.
  No ale jak zmadrzec ma ktos, kto regularnie bezrefleksyjnie przyjmuje dawki tvp-owskiej wscieklej propagandy?

  Gdyby tvn i Polsatowi nie chodzilo tylko o kase i dali ludziom powszechny bezplatny dostep do kanalow informacyjnych typu tvn24 (tvn bis) czy Polsat News (Polsat News 2) wyniki wygladalyby inaczej.
  A tak pierze sie tym biadakom mozgi od rana do nocy - wedle zasady, "ze ciemny (wierny) lud to kupi" - wydobywajac z nich przy tym najgorsze dzikie instynkty.

  Glownym problemem tego spoleczenstwa jest niewiedza i niechec do poszerzania horyzontow.
  Nieukami zawsze najlatwiej sie manipuluje.
  A jak juz takiego podatnego uzbroisz w odpowiednie emocje i poglady, zdolny zrobic dla ciebie wszystko!
  No i masz swoje magiczne procenty z oglupialego a nietrzezwiejacego suwerena.

  Nie wiem, czy jest jeszcze nadzieja dla tego spoleczenstwa?
  Zaczynam watpic...

 • Jan Osik

  Oceniono 11 razy 5

  po przejęciu władzy następcy powinni wprowadzić karę śmierci za zamach stanu i wysłać fPiSdu całą hołotę tow. Krótkiego.

 • dyskootantka

  Oceniono 9 razy 5

  To nie strach przed PiS-em, tylko obrzydzenie stylem, w jakim oni rządzą. Skłócili wszystkich, obudzili najgorsze instynkty, wyżywają się na trupach. To się na nich zemści. A ja wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś na nich głosował, pamiętając co było za ich poprzednich rządów. Ani żadne ujawnione podsłuchy, ani kościelne manipulacje tego nie usprawiedliwią.

 • steven1968

  Oceniono 9 razy 5

  Komentowanie tego , co obecnie ma miejsce w Polsce nie ma najmniejszego sensu ! Rząd i instytucje państwowe każdego szczebla i ich działania zależą tylko i wyłącznie od osoby , która z mównicy polskiego państwa w sposób beszczelny , z wściekłością . której ta mównica dotychczas nie znała obraża bez opamiętania swoich przeciwników politycznych i to bez jednoznacznego kategorycznego sprzeciwu obrażanych jest dowodem na to , że Polska nie ma prawdziwych elit politycznych ! Polską rządzą od wielu lat ludzie małostkowi , karierowicze, nieudacznicy ! Patrząc na rządy RP nie mam wątpliwości , co do przyczyn zniewolenia naszego Narodu przez wieki jego istnienia !

 • wildturkey

  Oceniono 17 razy 5

  Z listu wynika iż autorka boi się pis-u. Według mnie pis-u nie należy się bać pisem należy gardzić.
  Zgadzam się również iż forma jest również ważna jak treść ale wplątywanie w to wszystko bogu ducha winnych Neandertalczykow niezbyt dobrze świadczy o uporzadkowaniu tejże treści w głowie. Współczesna nauka nazywa naszych kuzynów Homo Sapiens Neandertalniesis.
  Nie jest pewne czy w określeniu zwolenników pis powinno wystąpić słowo "sapiens" a pewnym jest natomiast ze w genomie autorki i reszty Europejczyków jest około dwu procent genów od tych Neandertalczyków właśnie.

 • elekrob1

  Oceniono 11 razy 5

  ale zapomniała Pani że to szpieg Kremlowski

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Co tym dziwnego, ze ktos pisze list do gazety jesli dzieje sie zle, tracimy nie tylko na opinii ale i przyszlosc od rzadami holoty jest zadna? Oni sa od tego by informowac i publikowac najtrafniejsze analizy oraz rzeczowo przedstawione. Glupcy zas ciesza sie z 'dzieciozasilku', igrzysk z nekaniem jeszcze zyjacych (ale niektorych wybranych) komunistow czy pochwaly dla chamskich i nazistowskich haselek, zalosne i karygodne :=O

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 4

  PiS może łatwo rządzić sklerykalizowanym narodem szmalcowników. Przez stulecia klechy nauczały że Żydzi to samo zło. Hitler też opierał władzę na nienawiści do innych. Na forum widać że nic się nie zmieniło.

 • wielki.destruktor

  Oceniono 10 razy 4

  Co by tu jeszcze spier dolić, żeby mi wzrosło poparcie suwerena ?

 • type_o_negative

  Oceniono 6 razy 4

  A Pani to co się w kraju wyrabia z „prawem i sprawiedliwością” nie wystarcza? To według Pani jest uprzedzenie jakieś czy fakty?

 • Grzegorz Sobczak

  Oceniono 7 razy 3

  Nie popieram pisu ale to poprzednie rzady stworzyly obywateli glosujacych na pis. Brak edukacji, przymilanie sie kk, pewnej umowy spolecznej nie wykluczajacej czesci spoleczenstwa. Stworzyli demona a teraz udaja swietych

 • incipit

  Oceniono 9 razy 3

  PiC - Pycha i Chciwość. I picerzy na tronach.

 • spidersb

  Oceniono 2 razy 2

  Styl jest jaki jest... ale czasami cięzko jest dobrać odpowiedni styl do uzyskania niektórych efektów.

 • eryn_7

  Oceniono 12 razy 2

  "W życiu, poza treścią, liczy się forma. (...) Obecnie mamy do czynienia z <zarządzaniem przez obgó...anie>"

  Nic dodać, nic ująć, pani Pietrzyk. Skad u pani tak wyrafinowana forma wypowiedzi?

 • Grzegorz Sobczak

  Oceniono 7 razy 1

  Nie popieram pisu ale to poprzednie rzady ponosza za to pelna odpowiedzialnosc. Brak edukacji, przymilanie sie do kk ktory nigdy nie ukrywal ze jest przeciwny unii i demokracji brak umowy spolecznej niepozwalajacej na wykluczenie i poczucie wykorzystania czesci spoleczenstwa( z jednej strony czekoladowy orzel a z drugiej tysiace niemogace oplacic zus). Kazdy traktowal wladze jak zlote koryto nie zas jak sluzbe obywatelom.

 • Stan Majewski

  Oceniono 9 razy 1

  "Z biegiem czasu emocje we mnie opadły i staram się z dystansem podchodzić do wydarzeń i zachodzących zmian." Od momentu gdy zaczela sie nagonka antyzydowska nabralam przekonania ze sa sprawy w ktorych sie identyfikuje z PISS.

 • kralik111

  Oceniono 13 razy 1

  Dlaczego brudne lewactwo jakim jest socjalistyczny nacjonalizm w Polsce z upartoscia maniaka nazywa sie prawica?

 • bigark

  Oceniono 2 razy 0

  Ponieważ gazeta ucieka od tematu wolnych niedziel, to piszę tutaj:
  PiS wynalazł rewelacyjny sposób na spędzanie NIEDZIEL z CAŁĄ RODZINĄ - W SKLEPIE, KTÓREGO WŁAŚCICIELEM JEST MAMA-TATA - wszyscy mogą handlować, nawet nie będąc zatrudnionymi "przez cały dzień" - jak w piosence dla dzieci - brawo !!

 • typowynazista

  Oceniono 4 razy 0

  Pani zdaje się jest jeszcze trochę zindoktrynowana, więc śpieszę oświecić:
  "Jeśli teraz policjanci wyciągają z demonstracji Władysława Frasyniuka za to, że siedział na chodniku i blokował inną demonstrację, to komunikat jest jasny. "

  No i właśnie.
  1. Choćby to był Mahatma Ghandi, pan Janusz profesor z Wrocławia, czy Zdzichu spod budki z piwem - tak samo winien zostać wyciągnięty z tłumu. Frasyniuk nie jest święty-nietykalny.

  2. Ja bardzo chętnie zobaczę w telewizorni, jak ultrakatole pokojowo blokujący gej-parade są usuwani z jej trasy marszu. Bo chodzi o to, że odbieranie innym prawa manifestowania poglądów (a tym jest blokowanie marszu) jest sprzeczne z regułami współistnienia w każdym normalnym demokratycznym kraju. Co dziwniejsze jeszcze tego nie zobaczyłem, bo ultrakatole mają swoją godność.

  3. To nie był Frasyniuk, tylko Jan Józef Grzyb. Zresztą on sam na ten temat wyraził się jasno: "Przeżyłem 4 lata dlatego, że tamta władza miała w dupie prawo. Ta władza też ma w dupie prawo. Też mam w dupie prawo." No to skoro on ma w dupie prawo to ja nie widzę dla niego miejsca w normalnym kraju.

  4. Komunikat jest jasny: nie ma świętych krów.

  I co? Gotowa do rozmowy o równości wobec prawa? Czy może jednak dialog jest dobry, dopóki się monologuje?

 • dar61

  Oceniono 4 razy 0

  Wątpić należy, by lista argumentów oponenta przekonała. On myśli tak, jak mu nakazano.

  Jedynie partia mająca ofertę dla każdego obywatela skazana jest na sukces w demokratycznym państwie.
  Ta, jaka u startu dzieli na nas i onych, ma u celu demolkę demokracji.
  Przywódca tejże ludzi z zasady nie lubi. Lubi nimi rządzić.
  A w Polsce - jak kto chce, nienawistniku.

  ***
  '...Forma, którą proponuje nam obecna władza napawa mnie...' >>> władza, napawa...
  '...Oczywiście, opozycja podchwytuje...' >>> Oczywiście opozycja...
  '...Wierzę, Panu Redaktorowi, gdy...' >>> Wierzę Panu...
  '...przepisy, co powstrzyma ...' >>> przepisy. Co powstrzyma... [odtwarza to sens wywodu]
  '...ograniczy władzę którą posiada...' >>> władzę, którą...
  '...są po to żeby nam...' >>> to, żeby...
  '...gdyby władza przestała wygrażać pięścią z mównicy i zmieniła ton, którym się do nas zwraca sytuacja uległaby...'
  >>> zwraca, sytuacja...

 • abxcd

  Oceniono 4 razy 0

  Tamtego pana tekstów nie czytałem, tej pani tak. I musze przyznac, ze swietnie podsumowala nie tylko wladze ake takze opozycje czy policje.

 • stachu44

  Oceniono 1 raz -1

  Interesuje mnie jedno: co PO zrobi z teczkami "ludzi gorszego sortu" jakie przejmie od szefa szefów?, bo to będzie wskaźnikiem poziomu demokracji w naszej ojczyźnie.

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy -1

  Pani Magdaleno, wynurzenia ćwierć inteligenta (piszem, co widziem). Polska, to rządy hołoty, motłochu badziewia i dla niej nie masz już ratunku. Tylko Rewolucja, tylko hasło "Anaarchija mati poriadka". Zaorać i uprawiać od początku, od zielonych listeczków (co to dopiero ponikły aby, aby). Od dobrego, boskiego słowa, od wzruszenia "co to całuje ślad ludzkiej stopy na piasku". Od morza krwi.

 • sparky6

  Oceniono 9 razy -1

  Schetyna to ma tupet
  PO chce z powrotem przeniesienia pieniędzy z ZUS do OFE

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 5 razy -1

  He he he, macie czytelników GW za idiotów?

  Tak.

 • sparky6

  Oceniono 7 razy -1

  "Jeśli Pani Ambasador Izraela chce zobaczyć jak "łatwo obudzić demony antysemityzmu" to proponuję zacząć pracę w Paryżu czy Berlinie i wywołać kryzys dyplomatyczny. Podpalanie synagog to coś gorszego niż durne komentarzy w necie. Rzygać się już chce od tych bredni"

 • 0slawek

  Oceniono 5 razy -1

  Wystarczy że przed wyborami gdzieś w Europie lub Ameryce będzie jakiś zamach terorystyczny lub masakra cywilów i PiS zdobędzie większość konstytucyjną.

 • patriot.wr

  Oceniono 15 razy -1

  Przestańcie ośmieszać się z tymi listami, bo tylko dodajecie PIS_owi poparcia wśród Polaków!

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 17 razy -1

  Rzadko bo rzadko, ale niekiedy brałam do ręki Trybunę Ludu - na początku stanu wojennego była zresztą jedynym dziennikiem. I teraz mam deja vu, bo wtedy też ukazywały się w tej gadzinówce podobne listy od "czytelników", także oburzonych na działalność przeciwników jedynie słusznej linii partii. Tempora mutantur, ale nie wszyscy zmieniają się wraz z nimi...

 • w11mil

  Oceniono 19 razy -3

  Mało inteligentna ta Czytelniczka.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 10 razy -4

  po co ten list,rzekomo pokrzywdzonej..przecież PIS i obecny sejm i rząd łamały prawo juz w trakcie wyborow..bo kto to widzial,by wygrał PIS! tzw nowocześni to przeciez zwolennicy demokracji.ale dla nich demokracja jest wtedy,gdy wygrywaja ich ulubieni politycy,gdy wygrywaja nie lubiani-wtedy jest zamordyzm,tyrania,dyktatura...za 1,5 roku nastepne wybory...bedzie dzisiejsza opozycja miała wiekszość-wygracie.ale juz dzisiaj słyszę placz-że będą fałszować,a może nie dopuszcza do wyborów...

 • pitdogg

  Oceniono 8 razy -4

  „List od czytelnika” :))))))))) LOL

 • Adam Zimny

  Oceniono 6 razy -4

  ta pietrzyk może z nergalem ma coś wspólnego! I bredzi !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX