Krytykujesz WOŚP? "Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu" [LIST]

- Krytykujesz Owsiaka? Napisz specjalne oświadczenie. "Nie chcę, aby moje życie oraz moich bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP" - pisze pan Marcin.

WOŚP 2018. Można mieć różne zdanie na temat osoby Jerzego Owsiaka. Można być za, a nawet przeciw. Powstaje tylko jedno pytanie, dlaczego przez 26 lat on nadal ma co robić. Przecież w normalnym kraju zakupy sprzętu medycznego, wyposażenia placówek medycznych i urządzeń rehabilitacji leżą w gestii odpowiednich organów, będących delegaturami rządu.

Wyczytałem ostatnio bardzo mądre zdanie, z którym się zgadzam: dla prawicy Owsiak jest lewicowy, niekościelny i niestandardowy. Dla lewicy też nie jest wygodny, bo pokazuje nieudolność aparatu państwowego w najważniejszej dziedzinie, jaką jest ratowanie i ochrona zdrowia obywateli.

Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu. Gdyby nakłady rządu na opiekę medyczną były większe oraz gdyby inne organizacje organizowałyby zbiórki, to Jerzy Owsiak nie byłby fenomenem. Od lat robi coś, czego nikt nie powielił, a wręcz nie próbował go przyćmić, stąd krytykowanie go jest bezpodstawne.

A tak w ogóle podoba mi się pomysł akcji oświadczeń, w których każdy krytyk Owsiaka powinien podpisać - że nie chce, aby jego życie i życie jego bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP.

- Marcin Maź

***

Najciekawsze historie pisze samo życie. Jeżeli jest coś, o czym chcesz opowiedzieć, coś skomentować - pisze na adres: listydoredakcji@gazeta.pl.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link

Więcej o: