Krytykujesz WO同? "Kolejny rz康 obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie by這by sprz皻u" [LIST]

- Krytykujesz Owsiaka? Napisz specjalne o鈍iadczenie. "Nie chc, aby moje 篡cie oraz moich bliskich by這 ratowane przez sprz皻 zakupiony dzi瘯i WO同" - pisze pan Marcin.

WOŚP 2018. Można mieć różne zdanie na temat osoby Jerzego Owsiaka. Można być za, a nawet przeciw. Powstaje tylko jedno pytanie, dlaczego przez 26 lat on nadal ma co robić. Przecież w normalnym kraju zakupy sprzętu medycznego, wyposażenia placówek medycznych i urządzeń rehabilitacji leżą w gestii odpowiednich organów, będących delegaturami rządu.

Wyczytałem ostatnio bardzo mądre zdanie, z którym się zgadzam: dla prawicy Owsiak jest lewicowy, niekościelny i niestandardowy. Dla lewicy też nie jest wygodny, bo pokazuje nieudolność aparatu państwowego w najważniejszej dziedzinie, jaką jest ratowanie i ochrona zdrowia obywateli.

Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu. Gdyby nakłady rządu na opiekę medyczną były większe oraz gdyby inne organizacje organizowałyby zbiórki, to Jerzy Owsiak nie byłby fenomenem. Od lat robi coś, czego nikt nie powielił, a wręcz nie próbował go przyćmić, stąd krytykowanie go jest bezpodstawne.

A tak w ogóle podoba mi się pomysł akcji oświadczeń, w których każdy krytyk Owsiaka powinien podpisać - że nie chce, aby jego życie i życie jego bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP.

- Marcin Maź

***

Najciekawsze historie pisze samo życie. Jeżeli jest coś, o czym chcesz opowiedzieć, coś skomentować - pisze na adres: listydoredakcji@gazeta.pl.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link

Wi璚ej o:
Komentarze (258)
Krytykujesz WO同? "Kolejny rz康 obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie by這by sprz皻u" [LIST]
Zaloguj si
 • zsm-5

  Oceniono 33 razy 13

  Skoro suweren nie ma honoru, to mo瞠 katoliccy lekarze zastosuj klauzul sumienia - "sprz皻em WO同 nie lecz".

 • n29a

  Oceniono 13 razy 9

  Nie krytykujOwsiaka - od tego smali ludzie, kt鏎ym zrobi niespodziewani skutecznkonkurencjna polu charytatywnym. Ale nie jestem teentuzjastsystemu ochrony zdrowia, kt鏎y od wielu lat wyra幡ie na dzia豉lno嗆(chwalebn) Owsiaka i darczy鎍闚 liczy. To jest CHORE...

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 13 razy 7

  Cholera jasna,
  po 獞ier獞ieczu warto by wiedzie, 瞠 Wielka WO同 to nie tylko kasa.
  To przede wszystkim wsp鏊nota dobroci, dziesi徠ki uratowanych os鏏 (dzi瘯i umiej皻no軼iom dzieci), to duma narodowa (ta dobra duma), to wielka promocja kraju i narodu.
  I MOJA WIELKA DUMA. I rado嗆.
  Kiedy latem, szed貫m w markecie za r瘯 z ma造m, roze鄉ianym wnukiem, obaj w koszulkach WO同. Zza w璕豉 wysz這 3 造sych z siat piwa w narodowych koszulkach typu 'kotwica'.
  Zapewniam ich miny BEZCENNE.

 • samsung_galaxy

  Oceniono 14 razy 6

  A pan Marian napisa ju o鈍iadczenie: nie chc by ratowany sprz皻em kupionym przez NFZ?

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 9 razy 5

  Przy ca造m szacunku dla Owsiaka i wszystkiego dobrego co robi - przecie to nie 瘸dna 鈍i皻a krowa wy陰czona spod jakiejkolwiek krytyki. A pomys tych o鈍iadcze wyj徠kowo idiotyczny i szkodliwy, szkodliwy g堯wnie dla WO同.

 • Igor Terleg

  Oceniono 19 razy 5

  Jasne. Krytykujesz rz康, nie je寮zij po drogach, nie posy豉j dzieci do szk馧, nie lecz si w szpitalach. To jaki ob喚d. Niech prawica krytykuje Owsiaka jak chce i kiedy chce, na zdrowie. Owsiak i tak uzbiera.

 • andywawa1958

  Oceniono 8 razy 4

  Nie demonizujmy, 瞠 bez owsiaka, nie by這by czym i gdzie leczy. To co przez te 26 lat kupiono, to kropla w morzu. Tylko propaganda to wyolbrzymia i pompuje balona. Kto chce niech p豉ci, kto nie niech nie... rozumny cz這wiek ma prawo wyboru. Nie ma co ods康za od czci i wiary tych co chc podreperowa finanse owsiaka, tak jak i nie mo積a gorszy si na tych co daj kas Ksi篹om i Rydzykowi. Z tym, 瞠 wasza gadzin闚ka bardziej pot瘼ia tych drugich, bo z tego nic nie uszczkniecie...:)

 • pigwa_polska

  Oceniono 10 razy 4

  Nie mo瞠 tak by, 瞠 krytyk Owsiaka napisze specjalne o鈍iadczenie: "Nie chc, aby moje 篡cie oraz moich bliskich by這 ratowane przez sprz皻 zakupiony dzi瘯i WO同", gdy WO同 korzysta z ulg podatkowych a wi璚 z pieni璠zy krytyk闚.
  Ka盥a NGO ma by pod kontrol i krytyk - ma by transparentna

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX