"Nie przyjmę kolędy. Do modlitwy nie potrzebuję pazernego tłuściocha, który sprawdza, ile jest w kopercie" [LIST]

- Od lat nie przyjmuję kolędy i w tym roku będzie tak samo - przyznaje pani Ewa i wyjaśnia, dlaczego nie wpuszcza księdza do domu.

Mój ojciec żył przez 40 lat w małej wiosce pod Tarnowskimi Górami. Dopóki żyła mama zawsze przyjmowaliśmy kolędę, a każda niedziela zaczynała się od mszy świętej. Po śmierci mamy ojciec topił żal w alkoholu, a ja z braćmi wylądowaliśmy w domu dziecka. 10 lat później ojciec zmarł na raka.

Od kilku tygodni byłam już pełnoletnia, wiec zajęłam się załatwianiem pogrzebu. Firma załatwiła wszystko (bardzo mili i niedrodzy) jednak ksiądz proboszcz odmówił pochówku, bo jak argumentował "ojciec nie miał spowiedzi w szpitalu".

W końcu udało mi się wywalczyć pochowek, ale mszy za ojca nie było. Od tamtej pory nie chodzę do kościoła i nie przyjmuje kolędy. Do modlitwy nie potrzebuje pazernego tłuściocha, który sprawdza, tylko ile jest w kopercie, bo zbiera na powiększenie basenu w ogrodzie. Nie podaje nazwy parafii, bo już nawet starsi parafianie wysyłali w jego sprawie skargi do biskupa, ale bez rezultatów.

- Ewa Sroka 

Więcej o:
Komentarze (305)
"Nie przyjmę kolędy. Do modlitwy nie potrzebuję pazernego tłuściocha, który sprawdza, ile jest w kopercie" [LIST]
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 60 razy 54

  Brawo, wierzyć w Boga można ZA DARMO i BEZ POŚREDNIKÓW. Gdy wreszcie ta prosta prawda dotrze do tzw. Polaków-katolików to Polska stanie się normalnym krajem.

 • motyw4

  Oceniono 53 razy 41

  Ale problemy, ja pierdzielę... jest XXI wiek, człowiek wylądował na księżycu i potrafimy przeszczepiać twarze a ludzie ciągle potrzebują jakiegoś totemu, przy którym będą odbywać zbiorowe tańce i mamrotać do niego prośby. wydaje mi się, że wynika to z tego, że człowiek to taka prymitywna istota, która ciągle potrzebuje jakiegoś bata nad sobą, który będzie go dopingował i rozliczał - no i wymyśliła sobie jakiegoś boga... Swoją drogą ci co go wymyślili powinni dostać pośmiertnego Nobla z ekonomii - to jest przecież arcydzieło marketingu! Wszystkie piramidy finansowe i inne bańki mogą się schować! Tu wystarczy naobiecywać ludziom, wykorzystując ich pierwotny lęk co będzie gdy umrą, że nagrodę dostaną po śmierci, czyli i tak nie są w stanie sprawdzić czy to prawda, a za życia, w nadziei na nią mają się płaszczyć, płacić i wykonywać polecenia wymyślone przez facetów w sukienkach, którym często baaaardzo daleko do wydawanych zasad....

 • ochujek

  Oceniono 38 razy 34

  Znowu Owsiak psuje humor pazernym katabasom. Brawo Jurek! Pomagaj najsłabszym.

 • taroudant

  Oceniono 41 razy 31

  "Pazerne tłuściochy" zaczynają chyba rozumieć, że głupota i naiwność "ciemnego ludu" mają swoje granice. Mam nadzieję, że czytają komentarze na "gazeta.pl"

 • rts12

  Oceniono 32 razy 30

  "Zamiast karmic CZRNE STONKI, wrzucaj dziecku do skarbonki"!!!!!

 • bronek176

  Oceniono 31 razy 25

  Zamiast dla oszusta Rydzyka daj kasę na medyka!

 • kruk6666

  Oceniono 18 razy 18

  Czytając poniższe teksty , wydaje mi się że tłuści proposzczowie rzucili na front walki ,równie tłustych i głupich wikarych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX