Komentarze (92)
"Ze mną się nie napijesz? 1 listopada jest powtarzane częściej niż modlitwa w kościele" [LIST]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • stary71

  Oceniono 2 razy 2

  Być może nie jest to autentyczny list, a jeśli jest autentyczny, to całkowicie się zgadzam z tymi wypowiedziami na forum, które wypominają tej pani bezradność i nieumiejętność sprzeciwu. "Czy ja nie zwracałam uwagi mężowi, że wraca pijany do domu? - pisze ta pani - Wielokrotnie. I co zawsze słyszę? Żebym nie lamentowała". Bardzo to słabe i nieprzekonywujące. Tylko jak tu się sprzeciwiać, jak protestować ostrzej, kiedy się nie ma żadnego wsparcia? Jak tu powiedzieć przy rodzinie męża: "Chcesz, to jedź i się zabij, ale mnie pozwól żyć!" Ooooo, taka nielojalna żona! Nie ma zaufania do własnego męża, nie wierzy w niego, a przecież on jest najlepszy kierowca na świecie! Jeśli ta pani wróci autobusem lub pociągiem do domu, to kto wie, czy jej mąż otworzy....Będą ciche dni, może będzie awantura, może ktoś dostanie po głowie... W tym "liście" nie ma mowy o dzieciach; może gdyby były, to ktoś z rodziny by się opamiętał....
  Bo wiecie Państwo Forumowicze, podobnie jak większość z Was ja też nie wierzę w autentyczność tego listu. Ale to nie znaczy, że sytuacje takie, jak opisana, nie zdarzają się, że nie ma takich pewnych siebie facetów o umysłowości i wejrzeniu knura, co to uważają, że dwa - trzy piwa, to nie alkohol, że głupia baba nie będzie mu mówiła, co on ma robić, itd. Że nie ma takich "tradycyjnych" rodzin, w których żadna z zastrachanych kobiet nie pomyślałaby nawet o zrobieniu prawa jazdy i po prostu nie ma nawet wyobrażenia o niebezpieczeństwie, jakie sprowadza na wszystkich uczestników ruchu jazda na podwójnym gazie. Prawda, ze procentowo jest dziś na drogach znacznie mniej pijanych, niż 50 lat temu. Nie ma pijanych woźniców, mniej jest pijanych pieszych, ale też ruch jest większy kilkunastokrotnie,i większe szybkości, z jakimi się poruszamy. Mieszkam od kilku lat na wsi. Jeden z moich sąsiadów codziennie wsiada na rower, jedzie do sklepu, pod którym wypija z kolegami kilka piw, po czym grzecznie wraca do domu. Inny do niedawna woził "maluchem" w stanie mocno wskazującym żonę i dwójkę małych dzieci. Ostatnio go nie widzę, żona z córkami chodzą na piechotę. Tu kiedyś czwórka narąbanych, młodych facetów tylko dlatego wpadła, bo pod sklepem nie chciało im odpalić ich zruderowane 'bmw' i zwrócili się o pomoc do kierowcy, który wszakże wezwał policję. Zmiana świadomości zaznaczyła się w ten sposób, że świadkowie nie obrzucili go wyzwiskami typu 'kapuś', czy 'świnia'. Jest tu też ksiądz, który nie boi się parafian i z ambony głębokim basem woła, że "picie, to może nie grzech, ale zwykłe chamstwo jest". Ale ma 2 metry wzrostu i gdy ostatnio orkan Grześ zwalił drzewo na cmentarny płot, to pierwszy przyleciał z piłą, pociął je i szkody naprawiał, więc ma wielki mir wśród ludzi.
  Co by nie powiedzieć - pijaństwo za kierownicą tępić trzeba wszelkimi sposobami i ostrzegać przed nim nie zawadzi nawet w tak naiwnej formie. Prowadzę auto ponad 50 lat i chciałbym mieć pewność, że ten, który jedzie za mną, czy naprzeciwko mnie - wie, co robi i w pełni panuje nad swoim pojazdem. Mieć poczucie bezpieczeństwa. Czego i Wam - drodzy Współforumowicze - serdecznie życzę.

 • jaceq

  Oceniono 2 razy 2

  "Z każdym i o każdej porze jest powód, by się tego dnia napić."

  Święte słowa w święty dzień. I nie tylko w ten jeden dzień.

  "wypija lampkę wina przy rodzinnym stole."

  Nie ma to jak białe wino 40%.

  A na poważnie: Czy Pani wsiada z ochlapusem za kierownicą do samochodu? Przecież można wrócić jakąś komunikacją, uberem, blablakarem, cokolwiek. Pisze pani: 11 lat. Czy macie dzieci? Czy dzieci też wsiadają i jadą z pijanym tatuńciem?
  Czy nie lepiej, żeby się pijak zabił sam? Zamiast zabijać niewinne osoby? Chociaż jeśli Pani wsiada i pozwala dzieciom, to jest Pani WINNA bardziej, niż ochlapus.
  Widać, że nic z tego związku nie będzie. Lepiej pozostać wśród żywych. Dlatego jeszcze jedno pytanie: Czy przez te 11 lat choć raz zadzwoniła Pani na policję z informacją, że droga nr XYZ przez ABC jedzie pijak marka, kolor, nr rej?

 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 2

  Dużo w tym przesady. Po pierwsze - święto zmarłych nie jest w polskiej tradycji jakąś szczególną okazją do wypicia. Po drugie - trzy słowa: "nie mogę, prowadzę" na ogół spotykają się ze zrozumieniem częstującego (przy jakiejkolwiek okazji, nie tylko 1.XI). A po trzecie nikt przecież pani Agnieszki nie zmusza do podróżowania z pijanym. Zawsze może puścić go samego i powiadomić policję.

 • Tomasz Jaws

  Oceniono 2 razy 2

  K*rwa chyba śnie, bo nie wierze w to co czytam! Jak zbije Ci dzieci i połamie Cię w wypadku to na Twoja własna prośbę! Jakim trochrzem i ameba umysłowa trzeba być, żeby przez 11 lat uczestniczyć w tym procederze! I jeszcze „akcja” z listem.
  Mam nadzieje, ze to fejkowy list, bo to chyba przechyli szale braku wiary w ludzi ostatecznie.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 6 razy 2

  Makabra... Jakas plaga... Wczoraj tekscior o "Swietach z wodka" a dzis ten "list czytelniczki".
  Lubie Gazete Wyborcza, ale to juz gruba przesada.
  W dobie frontalnego zawlaszczania przez PiS polskiej traducji, tego rodzaju manipulacje to gruby blad.
  TVPiS stosuje chamska propagande.
  Prosze i sugeruje by GW nie szla ta droga.

 • Marcin Wysocki

  Oceniono 10 razy 2

  Normalna Kobieta (NK) vs. Czytelniczka Wyborczej (CW).
  Sytuacja 1: ma jechać samochodem, kierować ma pijany (mąż/ brat/ ojciec).
  NK: nie wsiada, zamiast tego jedzie taksówką/PKP/PKS/MPK, dzwoni na Policję z info o pijanym kierowcy, zabiera kluczyki...cokolwiek.
  CW: wsiada, jutro wyżali się na łamach Wyborczej.

  Sytuacja 2: szef łapie za pośladki.
  NK: daje w pysk, łapie szefa za f!uta.
  CW: nic nie robi, jutro wyżali się na łamach Wyborczej. #jateż, #metoo.

  Sytuacja 3: dostaje wynagrodzenie niższe, niż kolega.
  NK: negocjuje.
  CW: zgadza się na niższe wynagrodzenie, jutro wyżali się na łamach Wyborczej.

  Lata emancypacji kobiet, a Wyborcza codziennie mi pokazuje że kobiety to istoty głupsze, słabsze, niezdolne do samodzielnego myślenia i działania...

 • kajman6

  Oceniono 10 razy 2

  90 % pijaków to polscy katolicy kontynuujący wielowiekowe tradycje.
  Przecież już Pan Jezus przerabiał wodę na alkohol.

 • ewa9717

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego ty sama nie mówisz NIE? Czekasz, aż twój mąż kogoś przy twoim współudziale ZAMORDUJE? Tak, zamorduje, bo tym jest jazda po pijanemu! I będziesz współwinna!

 • Marek Benbenek

  Oceniono 1 raz 1

  To jakiś festiwal GW pt. 1 Listopada jest do niczego, Dajcie dla równowago : w Yom Kippur albo Jamim Noraim czy Rosz ha-Szana też źle się napić. Powaliło was? Optymalne to chyba by było homoseksualny ateista singiel vege hipster ?

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  "Umieram ze strachu, że zginę, bo nikt nie powiedział mojemu mężowi NIE."
  np pani nie powiedziała NIE i wsiada grzecznie...

 • krzywelustro

  Oceniono 1 raz 1

  Dziś po południu na cmentarzu w Komorowie koło Pruszkowa spotkałem pewnego człowieka. Miałk około pięćdziesiątki. Bardzo chwiejnym krokiem wszedł bramą w towarzystwie dwóch pań: jednej tak na oko w jego wieku, drugiej - sporo starszej. Kiedy niepewnym krokiem przechodzil obok grobu, przy którym stałem, potknął się o nagrobek, upuścił niesioną doniczkę z chryzatnemami i odruchowo oparł się o mnie. Spojrzał na mnie i prosto w moją stronę wybulgotał tak waniające wódą "przepraszam", że omal mnie nie odrzuciło. Potem poszedł dalej. W trakcie odwiedzin innych "swoich" grobów minąłem to samo towarzystwo kolejny raz. Młodsza z pań próbowała odebrać panu plastikową doniczkę mówiąc: "Daj, przecież ty tego nie doniesiesz, ty sam ledwo idziesz".

  Kiedy wychodziłem z cmentarza, z niewielkiego parkingu przed bramą wyjeżdżało akurat duże białe kombi. Latarnia oświetliła twarz kierowcy. To był on.

  Niemal dokładnie po drugiej stronie stał oznakowany policyjny radiowóz. Załoga siedziała oparta o zagłówki, chyba smacznie spała.

 • Karl Kopferkingl

  Oceniono 3 razy 1

  Judziciel Codzienny w akcji.
  Skoro "pisze czytelniczka" to wiadomo, że to fejk.
  Normalny, codzienny czerski hejt, żeby zohydzić, zdeprecjonować, zepsuć, spsić święto tym gupkom polokom.

 • szabepio

  Oceniono 1 raz 1

  Pije się bo juz wiadomo na pewno ze emerytur nie bedzie. Pis wlasnie dokonal zbrodni na calym systemie emerytalnym. Dostaniecie po 1000zł. Befziecie biedni. Poza ue. A rzadzic wami bedą po***y

 • gayetaagonia

  Oceniono 3 razy 1

  Poczytajcie komentarze pod artykułami gadzinowce w dni powszednie oraz w weekendy i święta. Jakże inny mają wydźwięk. Ewidentnie wskazuje to że większość komentarzy w dni powszednie powstaje na zamówienie gadzinowce. Kiedy płatni trolle agorowscy nie pracują dopiero można poczytać prawdziwe komentarze. A dlaczego są one prawdziwe? Bo nie są usuwane przez adminow (bo ci nie pracują) oraz są w takim samym tonie jak komentarze na innych portalach

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 1 raz 1

  Chciałbym zobaczyc ile wypadków spowodowali kierowcy pod wpływem alkoholu w tym roku 5% czy może 4%? Jeśli odliczamy tych co już nie mają prawa jazdy? Wystarcz zabierać auta na poczet kary i taki alkoholik nie będzie miał czym jeździć jak się napije porste a jakie skuteczne prawo kto jeździł pijany lub nacpany daje łapkę w dół!

 • gabrielr

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie różne listy piszą, a dziennikarz nie powinien powielać głupich listów. Takie teksty to może są ale pod ścianą płaczu?

 • hegemon123

  Oceniono 5 razy 1

  Pamiętajmy też o zapaleniu znicza

  Na Symbolicznym grobie
  Platformy Obywatelskiej 

  Cześć jej pamięci

 • prelude93

  Oceniono 7 razy 1

  Brawo!!! Heheeee....
  Jestescie swietni w tej pedagogice wstydu.....
  Ale okazuje sie ze nie do konca Wam sie udalo..
  25 lat oglupiania poszlo do smietnika!
  Polacy juz nie sluchaja GieWu!!! Heheheeeee.... ;)

 • pt.nut

  Oceniono 3 razy 1

  Tradycja nakazuje wznieść puchary za zdrowie tych, którzy odeszli, tych co na morzu, no i oczywiście zdrowie pan po raz pierwszy. W czym problem?

 • opio1

  Oceniono 7 razy 1

  Co obchodzi Gazetę jak ludzie spędzają wolny czas. Nie ładnie tak zaglądać ludziom do domów , co jedzą i piją. Jak Klecha gada o aborcji to jest zaglądanie ludziom do łóżek wg Gazety hipokryci.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 9 razy 1

  "Bo na wsiach was nie ma. A tu się pije litrami. "

  wino na wsiach litrami ?
  chyba jakies kibucowe gospodarstwo

 • sosna_pospolita

  Oceniono 7 razy 1

  znowu czytelniczka z redakcji GW ?

  "Ze mną się nie napijesz” 1 listopada jest powtarzane częściej niż modlitwa w kościele."

  Droga czytelniczno z GW - 1 listopada to malo kto idzie do kosciola - zazwyczaj ktos chory co sie na Msze na cmentzrz nie moze doczlapac

 • saves

  Oceniono 7 razy 1

  Dzisiaj 300% normy w opluwaniu i obrzydzaniu.

 • zgniot

  Oceniono 5 razy -1

  Z tym, ze "Agnieszka" naprawdę ma na imię Łaje,a zostało zmienione, żeby nie mąż Szmul nie rozpoznał jej. Tak dedukuję, bo gdyby miała Agnieszka naprawdę, to listy by pewnie do jakiejś polskiej gazety pisała..?

 • kler-killer

  Oceniono 13 razy -1

  Bzdura. Totalna bzdura. Piłem i jeździłem przez lata. Mieszkałem kilka lat w kraju gdzie wcale nie ma limitu promili we krwi, możesz jechać i po litrze. I co? I nic. Nigdy nie miałem nawet obcierki, jak jechałem nawalony to uważałem za dwóch: za siebie i za drugiego pajaca żeby we mnie nie przywalił.
  Poza tym sama zawartośc alkoholu we krwi to piosenka dla motłochu, powinna liczyć się percepcja, refleks, reakcja. Jasne, tylko to takie mało widowiskowe! Okaże się że dziad w Skodzie nie powinien na trzeźwo wyjechać, czwarty dzień na kawie i energetykach przedstawiciel handlowy to samo, a gdzie wkurzona/ny korpo-robol który wypadł z biura wkurzona przez szefa? Gdzie przymuł ze zdechłą ryba nalepiona na klapie? Gdzie kierowcy ciężarówek na lewych kartach do tachografu, robiący w parach 7 tysięcy km tygodniowo?
  Policzmy ile % wypadków powodują nietrzeźwi, a ile pijani, następnie za tych trzeźwych się weźmy.
  Jazda środkowym pasie przy prawym wolnym? 1000 pln. Jazda lewym przy prawym wolnym? 1000 pln. Ruszanie z opóźnieniem 1000 pln, blokowanie skrzyżowania 1000 pln.I będzie lux.
  Polska to tak poyebany kraj, gdzie pędząc autostrada pod prąd możesz liczyć na max 500 pln mandatu, a jadąc przez wiochę gdzie stoja dwie chałupy na krzyż 101 stracisz prawo jazdy.
  Ale jest lekarstwo na to wszystko: Wywalić każdego od szkolenia kierowców, od oznakowania i inżynierii ruchu na zbity ryj. Zatrudnić fachowców z krajów cywilizowanych. Ich koszty z radością pokryją ubezpieczalnie. I będzie OK.

 • jozbieszczad

  Oceniono 19 razy -1

  Na odcinku walki z kościołem sfabrykowany list nr 6000000..
  Ps
  Od dawna wiadomo ,że najzdrowszą komórką jest ateistyczna rodzina gejów .

 • mesik50

  Oceniono 10 razy -2

  Ależ wielu z Was łatwo pluć na tę kobietę. A to przecież bardzo częsty schemat: ja piję i jadę, a ty babo do środka i zamknij mordę. O pozostaniu u rodziny nawet mowy nie ma. Bo co się będzie baba wydurniać. To jest proszę państwa w ramach przemocy fizycznej i psychicznej. Przynajmniej w niektórych regionach.

 • Marcin Wysocki

  Oceniono 8 razy -2

  Zgodnie z art. 304 § 1 kodeksu postępowania karnego, „każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję”. Ta ogólna zasada dotyczy także sytuacji, kiedy w czyjejś obecności ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.
  Czerscy, do dzieła. Zostało złamane prawo, dane sprawcy macie.

 • Pawel Niemiec

  Oceniono 9 razy -3

  Bez kielona lub 2 nigdy nie wsiadam za kierownicę,a zdarza sie i więcej, jak dotąd nigdy mnie nie złapali niebiescy hehe,pozdro dla odważnych

 • ochujek

  Oceniono 10 razy -4

  Klechy głoszą "Nie zabijaj" a sami polują i zabijają zwierzęta dla przyjemności.

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy -5

  Zadanie jest takie: macie wymyślić niby-listy od czytelników stawiające święto w złym świetle. Kłótnie rodzinne, alkoholizm, wypadki drogowe, kradzieże itd. Starajcie się zachować minimum realizmu, bo i tak się śmieją z tej pisaniny. Musimy trzymać linię, ciężko idzie, z uchodźcami na pewien czas odpuszczamy, ale teraz jedziemy po ciemnocie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX