"Jestem zwykłym Polakiem. Co myślę o PiS? Od dwóch lat mamy drożyznę i gorszy sort" [LIST]

- Od października 2015 roku mamy w Polsce: "drugi sort", nowe podatki, drożejącą żywność, nepotyzm partyjny i propagandę sukcesu - wymienia jeden z naszych Czytelników.

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Z tej okazji analizujemy dotychczasowe działania rządu, rozmawiamy zarówno ze specjalistami, jak i członkami obozu rządzącego. Zapytaliśmy także naszych Czytelników o to, czy "dobra zmiana" rzeczywiście okazała się dobra.

Drugi sort i totalna opozycja 

Należę do pokolenia rocznika lat 70. i byłem naocznym świadkiem przemian, które dokonywały się w naszym kraju począwszy - od stanu wojennego, upadku komunizmu, wejścia Polski do UE, gospodarki wolnorynkowej - aż po stan aktualny, kiedy rządzi niepodzielnie PiS. 

Czas zmian pamiętam jako burzliwy okres – protesty studentów, wizyta papieża Jana Pawła II wraz z późniejszymi zamieszkami – to tylko niektóre epizody naszej niedawnej historii, w której w jakimś stopniu uczestniczyłem. Jednak nie kalendarium wydarzeń jest tu jednak najistotniejsze. Pamiętam klimat, który wówczas panował. Nie był to klimat, który narasta w Polsce, od kiedy rządzi PiS.

Wielu twierdzi, że 25 października 2015 roku, wraz z wygraną PiS, w Polsce, skończyła się demokracja. Po dwóch latach rządzenia przez PiS wydaje się, że teza ta jest niestety bliska prawdy

- pisze Włodzisław Kostecki, dodając: - Mamy półmetek rządów PiS, niebawem półmetek prezydentury z nadania PiS. Mamy ministrów z premierem i prezydenta – wg PiS same wybitne postaci. W jakimś sensie tak, skoro za chwilę w swojej politycznej paranoi wyprowadzą nas na obrzeża Europy. To wymaga przecież talentu, kiedy oczywiste klęski na arenie międzynarodowej nazywa się sukcesami.

Od października 2015 wiemy, że mamy w Polsce „drugi sort”, „zdrajców”, „mordy zdradzieckie” itd. Mamy teraz też „totalną” opozycję, zwykła już nie istnieje. Mamy nowe podatki jak chociażby bankowy, drożejącą żywność, nepotyzm partyjny na najwyższych stanowiskach w spółkach zależnych od państwa. Mamy nowe „paliwo” dla naszych emocji dolewane jadowicie 10 dnia każdego miesiąca. Mamy prorocze wizje co do przyszłości Polski i propagandę sukcesu. 

Budowane są nowe mury. Te, o których śpiewał kiedyś Jacek Kaczmarski, dawno runęły. Nowe mury mają postać barierek i płotów na Krakowskim Przedmieściu. Widać też nowe mury nienawiści i pogardy. Coraz trudniej o obiektywne i wyważone opinie, coraz trudniej o niedzielną mszę w kościele bez trującego jadu z ambony. Mamy prorocze wizje co do przyszłości Polski i propagandę sukcesu. Jak widać, to działa. Zastanawiam się jak długo jeszcze?

Wizyta prezydenta Turcji w Polsce 

Zastanawiam się nad rolą partii spoza środowiska PiS. Czy są zdolne do czegoś więcej niż tylko nieskuteczne komentowanie aktualnych wybryków PiS? Czy podejmą skuteczne działania polityczne, inne niż demonstracyjne opuszczanie sejmowej sali obrad? Czas pokaże. Jednakże w dniu, w którym do Polski przyjeżdża prezydent Turcji i cała elita polityczna Polski odnosi się do niego z entuzjazmem, rokowania na kolejne dwa lata rządów PiS wyglądają zniechęcająco.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Prawo i Sprawiedliwość rządzi już dwa lata, ale wrak Tupolewa dalej jest w Rosji

Więcej o:
Komentarze (221)
"Jestem zwykłym Polakiem. Co myślę o PiS? Od dwóch lat mamy drożyznę i gorszy sort" [LIST]
Zaloguj się
 • TheMrd2b

  Oceniono 41 razy 23

  Sam fakt że pod artykułem roi się od trolli świadczy że temat trafiony! Zabolało kundle kurdupla? Dobrze! Ma boleć, a teraz szczekać ku chwale kartofla!!!! HAU HAU!!!

 • jan.niedziela

  Oceniono 25 razy 21

  Droga do demokracji nie jest prosta a Polki i Polcy niestety nie mieli o niej pojęcia gdzieś tam slyszeli ale to tylko echo grało. Tak sie stało ze do władzy dostał sie motłoch który za czasów Lecha Kaczyńskiego dostał sie do mikrofonów. Już wtedy padły pierwsze obraźliwe Pod adresem ludzi wykształconych i myślących : „Wyksztalciuchy”. Teraz ci ktorzy znają prawo rozpychania sie łokciami są przy władzy i przyjdzie nam i naszym przyszłym pokoleniom drogo za to zapłacić ...

 • Janusz Polski

  Oceniono 19 razy 15

  Panie Boże miłościwy!!! Uchroń nas Polaków od tego PIS raz na zawsze. PO to dno było ale ten PIS przebił dno! To koniec jest...

 • kotmiki

  Oceniono 25 razy 13

  Mamy rządy prostackich ciemniaków co żrą odpadową żywność na sali sejmowej

 • jndy

  Oceniono 15 razy 11

  Wystarczy nie kraść! Ale okazuje się to nie takie łatwe. (vide podkomisja, "misiewicze" w spółkach, dublerzy w TK, narodowe fundacje bilbordowe, itd. itd.),

 • miqlec

  Oceniono 10 razy 8

  Mamy też najdurniejszy naród na świecie, któremu się to wszystko podoba.

 • slade1972

  Oceniono 8 razy 8

  PIS zamknął mnie w domu wariatów!
  Lekarz mówi, że to na prośbę rodziny!
  Pisałem już do ONZ, Papieża, KE i wielu innych!
  Nic! Nadal jestem zamknięty!

 • marce1977

  Oceniono 10 razy 8

  Trafny list. Ja natomiast z olbrzymim zaciekawieniem czekam dnia kiedy Jarek się nie obudzi. I to nie przez to że go nie lubię/nie znoszę/źle życzę, itp. Zastanawia mnie co będzie z krzykaczami z PiS? Czy będą jednością? Kto pierwszy rzuci się do "przejęcia steru"? Na ile mniejszych frakcji się podzielą? Czy będzie podejrzenie spisku/zamachu? I jedno z ważniejszych - czy będziemy jak po Lechu obchodzić miesięcznice (np 67 czy 68 jak ma lat) jego śmierci czy może nawet nie będzie minuty ciszy tylko od razu "rzucą się sobie do gardeł" o władzę?

 • hegemon123

  Oceniono 7 razy 7

  Szybko zdjęli artykuł z głównej...
  Szkoda, mega kabaret. :DDDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX