"Jestem kobietą i mam gdzieś Czarny Protest. Mam nadzieję, że PiS nie odejdzie od władzy" [LIST]

- Nie ukrywam, że 500 plus zmieniło nasze życie. Żyje się nam łatwiej - pisze nasza Czytelniczka i wyjaśnia, dlaczego nie weźmie udziału w tegorocznym Strajku Kobiet.

Artykuł pt. "Tępa dzido, wy***rdalaj!" - słyszę, gdy upominam się o swoje prawa. Nie jest łatwo być Polką" zmobilizował nasze Czytelniczki do tego, aby podzielić się opinią na temat tego, jak żyje się Polkom w 2017 roku. Jedną z osób, która do nas napisała jest pani Iza. I mówi wprost: nie wezmę udziału w kobiecym proteście. Dlaczego?

"Nie muszę martwić się o ..."

- Jeszcze do nie dawna wspólnie z trójką dzieci mieszkałam w Domu Samotnej Matki. I nie ukrywam, że 500 plus zmieniło nasze życie. Żyje się nam łatwiej - pisze. 

Większość tych środków wydajemy na leczenie kilkunastoletniej córki, która cierpi na różne zaburzenia, m.in. depresję. Gdy jest nam potrzebne niezaplanowana konsultacja z lekarzem, możemy sobie na to pozwolić.

Dzięki 500 plus stać nas na to, aby wybrać się prywatnie do lekarza. Możemy też sobie pozwolić na to, aby córka uczęszczała na zajęcia terapeutyczne.  

Przed 500 plus nie stać było nas na nowe ubrania, kupowaliśmy używane. W tej chwili nie muszę martwić się o to, że kupię dziecku buty, a w zamian zabraknie nam na jedzenie. A tak wcześniej było.

Pieniądze te traktuję jako ekstra bonus. Boję się, że zaraz się skończą. Wiem, że moje koleżanki myślą podobnie. Dlatego, co by się nie działo, mam nadzieję, że PiS nie odejdzie od władzy. Mam gdzieś "Czarny Wtorek", dla mnie liczy się tylko moja rodzina - pisze Czytelniczka.

Czarny Wtorek 2017

Rok temu, w Czarny Poniedziałek, ok. 250 tys. osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą. W ten sposób zaprotestowano przeciwko sejmowemu projektowi całkowitego zakazu aborcji. - Organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy - zapowiadają organizatorzy "Czarnego Wtorku".

We wtorek, 3 października, w całym kraju odbędą się protesty oraz zbiórka podpisów pod projektem „Ratujmy Kobiety 2017”. W stolicy demonstracja rozpocznie się o godz. 17 pod Pałacem Kultury, a następnie, podobnie jak rok temu, przejdzie na plac Zamkowy.

***

Jak żyje się Polkom w 2017 roku? Podziel się swoją opinią. Na maile czekamy pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Posłowie debatują nad aborcją. W tym samym czasie pod Sejmem trwał Czarny Protest

Więcej o:
Komentarze (833)
"Jestem kobietą i mam gdzieś Czarny Protest. Mam nadzieję, że PiS nie odejdzie od władzy" [LIST]
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 142 razy 120

  Super sprawa, że pani umie wydać 500+. Szkoda, że nie myśli pani o tym, jak na nie zarobić.

 • homo_lupus

  Oceniono 131 razy 103

  Pani Matko Trójki Dzieci,
  to dobrze, że żyje się Pani lepiej z "500+". To wstyd dla średniej wielkości kraju w Europie, ze wcześniej było Pani ciężko.
  Ale po pierwsze - proszę się nie nabierać na szantaż PISu, jakoby ci "inni" chcieli to Pani zabrać.
  Po drugie - jeśli choć jedno z Pani dzieci jest dziewczynką, niech Pani pomyśli, co PIS razem z kościołem chce jej zafundować za kilka lat, kiedy zacznie dorastać.
  Tylko tyle i aż tyle.

  ps. nie chcę uciekać się do dociekania, skąd ma Pani trójkę dzieci, które - jak się zdaje - nie mają ojca. Proszę sobie jednak przypomnieć słowa niejakiej Kempy (o ile się nie mylę), która "uprzejmie" zachęcała takie matki jak Pani do "uregulowania swojej sytuacji osobistej". I za chwilę może się Pani przekonać, że co prawda wszystkie dzieci są nasze, ale te z pełnych, bogobojnych rodzin katolickich - jakby bardziej.

 • maciej_aszek

  Oceniono 140 razy 98

  "Mam gdzieś "Czarny Wtorek", dla mnie liczy się tylko moja rodzina - pisze pani Maria."
  No cóż, lepiej być bogatym niewolnikiem niż biednym wolnym człowiekiem.
  Tak niestety jest, klatka z micha ważniejsza od możliwości samostanowienia.
  Ale pisoluby i tak tego nie zrozumieją.

 • Honorata Stefan

  Oceniono 93 razy 75

  Od kiedy bycie kobietą zwalnia z myślenia?!?!?!?!?

  Doskonały przykład ograniczenia jakim charakteryzuje sie nasze społeczeństwo - liczy się tylku TU i TERAZ oraz mój kawałek podłogi, moja własna dupa i mój interes.
  Szkoda, że ta kobieta nie dostrzega i nie rozumie jakie zagrożenie PIS stanowi dla przyszłości jej córki, której zapewne przytrafią się niechciana ciąża, agresywny partner, rzed którym uciekać bedzie mogła tylko do zakonnic, bo nie ma już telefonu zaufania!!!!!
  Nosz KU-WA MAĆ

 • gokle

  Oceniono 93 razy 73

  A tatus gdzie indziej powieksza brygady 500+

 • tsuranni

  Oceniono 89 razy 65

  zawsze się znajdzie jakaś idiotka. Ale po co zaraz się chwalić własną głupotą?

 • pedro.666

  Oceniono 66 razy 58

  Chłopi polscy w 1939 oraz w 1940 również bardzo sobie cenili niemiecką okupację. Nagle zaczęli godnie zarabiać wykorzystując braki w zaopatrzeniu miast, a kontyngentów obowiązkowych jeszcze nie było, a jak się pojawiły, to były początkowo niewielkie. Czyli - nic nowego w sumie.

 • roz_mak

  Oceniono 78 razy 52

  biedne bo głupie - nie widzą wzrostu cen spowodowanego ilością rozdanego pieniądza ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX