Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ty też możesz pomóc

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przygotowaliśmy serię artykułów, które przybliżą czytelnikom specyfikę zaburzeń spektrum autyzmu, a przy okazji wskażą, jak można pomóc osobom z tymi zaburzeniami.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wbrew obiegowym opiniom autyzm nie jest jednowymiarowy - jest to całe spektrum zaburzeń. Szacuje się, że nawet 1 proc. populacji może mieć zaburzenia ze spektrum. Nie są jeszcze znane bezpośrednie przyczyny autyzmu, jednak wiadomo, że autyzm jest na całe życie.

Można jednak pomóc osobom z autyzmem. Część z nich prawie bez problemów funkcjonuje w życiu codziennym, wielu jednak potrzebuje pomocy: terapii, rehabilitacji czy specjalistycznych zajęć edukacyjno-terapeutycznych, które pomagają im lepiej przystosować się do świata.

W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu prezentujemy dziś liczne materiały, które przybliżą wam kwestie zaburzeń spektrum autyzmu. Na początku możesz przetestować swoją wiedzę w tym zakresie. Następnie warto zobaczyć, jak osoby z autyzmem postrzegają świat.

Dodatkowo warto obejrzeć poniższy, krótki film.

Zobacz wideo
Więcej o: