Pomóż naszym "małym braciom" przetrwać zimę [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA - OTOZ ANIMALS]

Psy, koty, ale też kucyki. Wszystkie te zwierzęta czekają na pomoc szczególnie w zimie. Wspierając OTOZ Animals pomożesz ratować te najbardziej potrzebujące.

OTOZ Animals to organizacja założona w 2001 r., zajmująca się ochroną zwierząt. Ze wszystkich polskich organizacji, posiada pod swoją opieką największą liczbę zwierzaków. Prowadzi 10 schronisk, w tym jedyne w Polsce przytulisko dla zwierząt gospodarskich "Rogate Ranczo" w Bojanie koło Gdyni.  

Jak podaje organizacja, pod jej opieką znajduje się ponad 2000 porzuconych psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie: konie, kucyki, krowy, cielęta, świnie, kozy, króliki i jeden osiołek. Wszystkie zostały odebrane ludziom, którzy je źle traktowali. Część osiągnięć OTOZ Animals zobaczysz na poniższej infografice:

embed

OTOZ Animals prowadzi również coroczne ogólnopolskie akcje Pomóż zwierzętom przetrwać zimę, Adoptując mnie ratujesz mi życie, które mają za zadanie zwiększyć  liczbę adopcji oraz poprawić komfort zwierząt w schroniskach. Stowarzyszenie utrzymuje się wyłącznie z darowizn i wpływów z 1 proc. podatku. Jeśli chcesz pomóc, więcej informacji znajdziesz na stronie organizacji.

Artykuł jest częścią Tygodnia Dobrego Serca Gazeta.pl. W przedświątecznym tygodniu 17-21 XII przedstawiamy Wam organizacje, które czynią świat lepszymi. Dołącz do naszej akcji!

Więcej o: