Adoptuj rysia, fokę albo wilka. Dziś to możliwe [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA - WWF]

Poprzez WWF Polska możesz wirtualnie zaadoptować dzikie zwierzęta, które najbardziej potrzebują wsparcia. Do wyboru rysie, niedźwiedzie a nawet tygrysy i morświny.

Od 4 lat trwa akcja wirtualnej adopcji dzikich zwierząt, którą organizuje WWF Polska. Poprzez datki na stronie organizacji możesz wesprzeć ochronę polskiej i zagranicznej fauny. Dla lubiących wiedzieć, na co konkretnie zostaną przekazane składki, do wyboru jest kilka zwierząt: ryś, niedźwiedź, wilk, foka, tygrys czy morświn.

Pierwsze cztery gatunki zwierząt są chronione w Polsce, pozostałe dwa na całym świecie. O konieczności ochrony tych ssaków świadczy przykład fok. W 2018 roku na polskich plażach znaleziono ponad 200 martwych ciał tych niezwykłych zwierząt, część nosiła ślady obrażeń zadanych przez człowieka. Jak podaje WWF Polska do pomocy tym ssakom potrzebne są: boksy rehabilitacyjne, maty grzewcze, lampy weterynaryjne, termometry i sondy dożołądkowe. Wybrane zwierzę można zaadoptować na stronie WWF.

WWF Polska

WWF jest międzynarodową organizacją działającą na całym świecie od prawie 60 lat. W Polsce jest obecna od lat 90. Działa na rzecz ochrony flory i fauny, a jej osiągnięcia obejrzyjcie na poniższej infografice:

embed

Artykuł jest częścią Tygodnia Dobrego Serca Gazeta.pl. W przedświątecznym tygodniu 17-21 XII przedstawiamy Wam organizacje, które czynią świat lepszymi. Dołącz do naszej akcji!   

Wilk, niedźwiedź, ryś, foka, morświn czy sóweczka - komu chcesz pomóc? Dołącz do akcji Wyborcza.pl i WWF Polska! Wybierz zwierzę, kup prenumeratę i czytaj, ile chcesz, a Wyborcza cały przychód przekaże na WWF Polska. PrenumeRATUJ!

Więcej o: