Tydzień Dobrego Serca z Gazeta.pl. Znajdź "swoją" organizację i pomóż jej zmieniać świat

Zaczęliśmy w poniedziałek 17 grudnia i przez cały tydzień nie przestaniemy. Możecie wziąć udział w Tygodniu Dobrego Serca i zrobić z nami coś dobrego. Codziennie na Gazeta.pl znajdziecie organizację, której wsparcie uczyni świat lepszym miejscem.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy stajemy się trochę lepsi. I chcemy więcej dobra dla naszych bliskich, potrzebujących, środowiska i świata. Spotykamy się przy wigilijnym stole, łamiemy opłatkiem, staramy się być blisko. O prezentach, które zawsze miło dostawać i nimi obdarowywać, nawet nie wspominając.
Ale nie wszyscy mają kogoś, kto dba o ich szczęście. I to możemy razem zmienić.

W ostatnim tygodniu przed świętami, od 17 do 21 grudnia, na Gazeta.pl przedstawimy Wam organizacje, które zajmują się - generalnie, górnolotnie, ale przecież to najważniejsze i prawdziwe - czynieniem świata lepszym. Każdy z nas będzie mógł wesprzeć ich w pomaganiu potrzebującym.

W poniedziałek 17 grudnia specjalnym gościem Gazeta.pl był UNICEF, który skupia się obecnie na pomocy dzieciom z Sudanu Południowego. Udało się nam zebrać fundusze dla 1100 dzieci!

We wtorek pisaliśmy o organizacji, którą zna każdy, ale której sukcesy i znaczenie zawsze warto podkreślać. Szef newsroomu Gazeta.pl Bartek Raj opowiedział o tym, dlaczego tak bardzo - jako tatę chorej na nowotwór Hani - boli go krytyka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W środę pisaliśmy o wspaniałej pracy OTOZ Animals, dzięki której w 2017 r. udało się znaleźć nowe domy dla 7959 zwierząt. 

Poranione, wychudzone, niekochane. Zobacz, jak psy po adopcji odzyskują życie >> 

Wczoraj przybliżyliśmy pracę WWF Polska, które aktywnie działa m.in.na rzecz ochrony bioróżnorodności mórz i oceanów, w tym ochrony zagrożonych gatunków ryb. to temat szczególnie ważny przed świętami, gdy wciąż nagminnie sprzedaje się żywe karpie w bestialskich warunkach. 

Rurka z powietrzem, czy większa torba to przedłużanie agonii. Żywy karp na święta to bestialstwo >>

Dzisiaj Tydzień Dobrego Serca zamykamy dniem z Greenpeace'm - organizacji walczącej o ochronę przyrody.

Wszystkie najważniejsze informacje o organizacjach i naszej akcji znajdziesz tutaj oraz w mediach społecznościowych pod hashtagiem #dobreserce. Jeżeli chcesz dołączyć i pomóc od razu, wejdź na jedną z podanych stron: UNICEF-u, WOŚP, OTOZ Animals, WWF i Greenpeace. Spotkajmy się w prawdziwie świątecznej atmosferze jeszcze przed Wigilią - w Tygodniu Dobrego Serca z Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: