Wszystkich Świętych. Ile kosztują chryzantemy? Kwiaty w doniczkach tańsze niż cięte

Ile kosztują chryzantemy - popularne kwiaty, którymi wielu z nas rokrocznie ozdabia groby swoich najbliższych? Ceny żywych kwiatów zależą od ich odmiany, wielkości oraz producenta. Sprawdzamy, ile kosztują przed świętem Wszystkich Świętych.

To, ile zapłacimy za chryzantemy na Wszystkich Świętych 2018 zależy także od wielu innych czynników - oprócz producenta czy odmiany kwiatów, ważny jest także sklep, który wybierzemy, miasto, w którym mieszkamy oraz termin, w którym dokonamy zakupu. Kwoty te możemy jednak uśrednić.

Chryzantemy w doniczkach na Wszystkich Świętych. Ceny kwiatów

Chryzantemy na 1 listopada możemy kupić m.in. w popularnych w Polsce supermarketach. Średniej wielkości chryzantema w doniczce o średnicy ok. 19 cm kosztuje ok. 6-10 zł, jednak większe i bardziej okazałe gatunki są zauważalnie droższe. Przykładowo: chryzantema o średnicy ok. 30 cm o dużych, przypominających piwonię kwiatach kosztuje ok. 20 zł, z kolei chryzantema o średnicy ok. 60 cm o drobnych kwiatkach to wydatek rzędu 25 zł i więcej. Kwiaty możemy kupować także w kwiaciarniach. Te często wyglądają znacznie lepiej i są przechowywane w lepszych warunkach, dzięki czemu dłużej zdobią groby naszych bliskich, jednak często są droższe o kilka złotych. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić, możemy odwiedzić pobliską giełdę kwiatową lub poszukać w Internecie ogłoszeń lokalnych producentów kwiatów, którzy mogą sprzedać swoje produkty w o kilka złotych taniej niż sklepy pośredniczące w sprzedaży.

Cięte chryzantemy i bukiety. Ile wydamy na Wszystkich Świętych?

A co z kwiatami ciętymi? Niektórzy z nas wolą wsadzać chryzantemy do wazonów lub tworzyć własne kompozycje kwiatowe z okazji Wszystkich Świętych. Jeżeli chcemy przygotować coś samodzielnie, musimy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku zakupu chryzantemy w doniczce. Ile kosztują pojedyncze gałązki zakończone kolorowym kwiatem? Małej i średniej wielkości cięte chryzantemy to koszt około 5 złotych za sztukę. Większe kwiaty na dłuższych łodyżkach są droższe - za jedną, okazałą ciętą chryzantemę zapłacimy mniej więcej 10-15 zł. Oczywiście możemy kupić także cały bukiet. Kilka-kilkanaście kwiatów może kosztować od dziesięciu (same chryzantemy) do kilkudziesięciu złotych (chryzantemy wraz z przybraniem).

Więcej o: