500 plus. Ostatnie 3 dni na składanie wniosków. Jak nie stracić świadczenia?

Program Rodzina 500+. Zostały ostatnie trzy dni przyjmowania wniosków, żeby otrzymywać świadczenie przez przyszły rok. 500+ nie jest przydzielane automatycznie, dlatego wiele osób je straci.

Już niedługo skończy się termin przyjmowania wniosków do programu Rodzina 500+. Odpowiednie dokumenty należy złożyć do końca miesiąca - zostały zatem ostatnie trzy dni, żeby to zrobić. Wiele osób jest przekonanych o tym, że świadczenie 500+ jest przydzielane i przedłużane automatycznie, co nie jest prawdą. Rodzice, którzy nie zdążą złożyć odpowiednich dokumentów w terminie, stracą świadczenie.

Program Rodzina 500+. Rząd zmniejszył budżet na świadczenie

Rząd przewidział to, że niektórzy nie zdążą złożyć wniosku o przyznanie świadczenia Rodzina 500+, dlatego zaplanował mniejsze wydatki na ten cel w przyszłym roku. Jak informuje portal finanse.wp.pl, w budżecie państwa zaplanowano 21,5 mld zł na świadczenia Rodzina 500+, czyli aż o 3 miliardy mniej niż w zeszłym roku.

Kto straci świadczenie Rodzina 500+? Spóźnialscy i ci, którym z roku na rok powodzi się trochę lepiej

Niektórzy rodzice z całą pewnością stracą świadczenie Rodzina 500+. Pierwszą grupą osób, która nie otrzyma tego dodatku będą osoby, które spóźnią się ze złożeniem odpowiedniego wniosku. Przypominamy - zostały ostatnie trzy dni, żeby złożyć wniosek o przedłużenie świadczenia Rodzina 500+ na kolejny rok.

Nie otrzymają go również osoby, których sytuacja finansowa uległa poprawie i których dochody przekraczają próg dochodowy upoważniający do pobierania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko w rodzinie.

Rodzina 500+. Jak i gdzie złożyć nowy wniosek? > > >

Przypomnijmy, że wniosek o przydzielenie świadczenia 500+ można złożyć zarówno drogą internetową, jak i tradycyjnie, w odpowiednim urzędzie. Pieniądze ze świadczenia wypłacane są regularnie, co miesiąc i można się o nie ubiegać aż do momentu, gdy nasze dziecko ukończy 18 rok życia.

Więcej o: