"Zakonnica" na łańcuchu i dwóch "mnichów". Happening na premierze "Kleru" w Wałbrzychu

Kobieta w stroju przypominającym habit zakonnicy i dwóch mężczyzn w strojach mnichów i maskach diabłów byli jednymi z widzów na premierze "Kleru" w Wałbrzychu. Organizator happeningu wcześniej zachęcał do oglądania filmu.

O filmie "Kler" jest głośno od dawna, choć swoją premierę miał dopiero w piątek. O filmie pojawiło się tyle publikacji (w tym negatywnych i wzywających do bojkotu), że gdyby przeliczyć to na reklamy, byłyby warte prawie 20 mln zł.

Choć mówiło się o protestach i blokowaniu filmu, premierze nie towarzyszyły większe incydenty. - Ten film jest po prostu monumentalny. - Film jest trochę przerysowany, ale artysta ma prawo przerysować obraz - mówili w rozmowie z Gazeta.pl widzowie w jednym z warszawskich kin po seansie filmu.

Do nietypowej sytuacji doszło podczas premiery filmu w kinie w Wałbrzychu - opisuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Na parkingu obok kina pojawiły się trzy osoby - kobieta w stroju przypominającym habit zakonnicy i dwóch mężczyzn, który trzymali ją na łańcuchu. Ci ostatni byli ubrani w stroje mnichów i mieli na twarzach maski diabła. Przeszli tak przez centrum handlowe do sali kinowej. 

Organizator happeningu Rafał Żak mówił "Wyborczej", że chodziło mu o zwrócenie uwagi na "zniewalanie Polaków przez Kościół". Wcześniej na Facebooku mężczyzna stworzył wydarzenie "Masowe oglądanie filmu Kler w celu jego popularyzacji". Zainteresowanie wyraziło ponad 350 tys. osób.

Po tym Żak spotkał się z serią problemów. Jak mówił, blokowano jego konta w mediach społecznościowych, pojawiły się wyzwiska i groźby. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Happening na premierze "Kleru". "Zakonnica" na łańcuchu i dwóch "mnichów"
Zaloguj się
 • nopetopis

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy rodzic chce, aby jego dziecko nabrało odpowiedniej wiedzy o seksualności człowieka w sposób fachowy, rzetelny i bezpruderyjny. Tego nie zapewnia ani szkoła, ani lekcje religii, ani sami rodzice, niestety. Tematem zajęła się Anja Rubik, która dała się poznać nie tylko jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie, ale także oddana aktywistka społeczna. 19. września br. pojawiła się w księgarniach jej książka pt. "#SEXEDPL" (od nazwy kampanii SEXEDPL, którą Anja stworzyła w 2017 roku, i która od razu podbiła polski internet). Cały projekt powstał we współpracy z młodymi ludźmi – w książce pojawiają się efekty sesji zdjęciowej #sexedpl, w której wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Na potrzeby książki Rubik przeprowadziła rozmowy z kilkunastoma ekspertkami i ekspertami, których otwarcie pyta o wszystko, co w polskim społeczeństwie często kategoryzowane jest jako tabu. Książka obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać. Porządna dawka wiedzy podana jest w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Książkę wyróżnia wyjątkowa oprawa wizualna. Mimo że książka adresowana jest przede wszystkim do młodzieży, tak naprawdę skorzysta z niej każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o tematy związane z ciałem i intymnością. Jest ona świetną lekturą w sam raz na nasze czasy, która w nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan.

  Książka #SEXEDPL została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców, gdyż jest b. tania (cena rynkowa: 19 zł). Ta niska jej cena wynika z non profitowego charakteru publikacji, bowiem zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek przychodów z książki. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

  Ustaliłem, że dwie najniższe ceny tej książki oferują księgarnie internetowe: (1) 10,97 zł – booksalepl (tutaj: Https://allegro.pl/sexedpl-nowa-i7588331359.html) przy najniższej kosztowo opcji dostawy/odbioru "Paczka w Ruchu" (5,99 zł) oraz (2) 12,99 zł – Bonito.pl (tutaj: Https://bonito.pl/k-1361727-sexedpl-rozmowy-anji-rubik-o-dojrzewaniu-milosci-i-seksie), która ma także opcję darmowego odbioru osobistego w wielu miastach.

  Sam już tę książkę kupiłem i zdecydowanie polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX