Jeżeli lubisz pszczoły, to możesz im bardzo pomóc. Wystarczy je adoptować

W środę będziecie mogli cały dzień śledzić akcję "Adoptuj pszczołę", dzięki której tysiące osób z całej Polski zaangażuje się w pomaganie tym sympatycznym owadom. Na naszym portalu zrelacjonujemy wydarzenia związane z tą akcją oraz zaprezentujemy ciekawe artykuły nt. pszczół i pożytku, jaki z nich mamy.

Od rana będziecie mogli czytać naszą relację na żywo, prowadzoną wspólnie przez redakcję portalu Gazeta.pl oraz Greenpeace. Dostępne będą artykuły z ciekawostkami dotyczącymi pszczół. Będzie można m.in. rozwiązać pszczeli quiz wiedzy oraz zmierzyć się z zadaniem matematycznym, które nie sprawia problemu tym pożytecznym owadom, ale ludziom może.

Wy sami będziecie mogli włączyć się w obchodzenie tego pszczelego święta. Na adres adoptujpszczole@agora.pl możecie wysyłać nam swoje doświadczenia i opowiedzieć za co lubicie pszczoły. Możecie też nagłośnić akcję wrzucając na swoje profile zdjęcia z pszczelim elementem oznaczone hashtagiem #adoptujpszczole

Przede wszystkim jednak możecie pomóc samym pszczołom. Można je adoptować na stronie Adoptujpszczole.pl. Dzięki tegorocznej edycji m.in. rozbudowana zostanie koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających, kontynuowane będą badania roślin miododajnych pod kątem zagrożenia pszczół szkodliwymi neonikotynoidami, a także powstanie system, który ułatwi pszczelarzom i rolnikom wzajemne informowanie się o planowanych działaniach - tak, aby mogli unikać katastrof ekologicznych.

W ubiegłorocznej edycji akcji ponad internauci "adoptowali" ponad 142 tys. pszczół. W poprzednich latach udało się m.in. zebrać pieniądze na projekt naukowy, który pozwala lepiej poznawać życie tych owadów w Polsce, zbudować hotele dla pszczół samotnic i innych dziko żyjących zapylaczy w całym kraj.

Więcej o: