Trzej mężczyźni skatowali 21-latka i zabrali mu ubrania. Najmłodszy z nich miał 15 lat

Policjanci z Bielska-Białej we współpracy ze śledczymi zatrzymali trzech mężczyzn - dwóch dorosłych i jednego niepełnoletniego - oskarżonych o pobicie i kradzież. Swoją ofiarę okradli nawet z ubrania.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na ul. Okrzei w Bielsku-Białej. Trzej agresorzy rzucili się na 21-latka. Pobili go i zabrali mu odzież. Obrażenia były na tyle dotkliwe, że mężczyzna trafił do szpitala. Napastnicy zabrali mu sportowe buty, zegarek oraz torbę z odzieżą i obuwiem. Pokrzywdzony ocenił łączne straty na ponad 6 tys. złotych.

Zatrzymanie napastników z Bielska-Białej

Policjanci zbadali miejsce zdarzenia i na podstawie dowodów rozpoczęli śledztwo. Szybko udało im się ustalić, że za napad odpowiadają trzej mężczyźni w wieku od 15 do 33 lat. Zostali oni zatrzymani wczoraj, a część skradzionego mienia trzymali jeszcze w domu. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 33 lat znajdują się w policyjnym areszcie i usłyszeli już zarzuty. Za kratkami mogą spędzić nawet 12 lat - wyrok zostanie wydany jeszcze dzisiaj. Ich 15-letnim wspólnikiem, który na razie przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka, zajmie się sąd rodzinny.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o: