Sanepid skontrolował restauracje nad Bałtykiem. Posypały się kary za brud i stare produkty

Sanepid skontrolował lokale gastronomiczne nad morzem. Wyniki nie są optymistyczne - w co siódmym z nich wizyta sanepidu zakończyła się wystawieniem mandatu. Inspektorzy odwiedzili ponad 600 miejsc w nadmorskich kurortach.

Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawdziła m.in. jakość jedzenia serwowanego w barach i restauracjach oraz to, czy jest ono zgodne ze swoim opisem w menu. Poza tym inspektorów interesowała czystość na kuchennym zapleczu, jak i w całym lokalu.

Sanepid nad morzem. Kary na 22 tysiące

Sanepid skontrolował ponad 600 punktów gastronomicznych położonych w miejscowościach nad Morzem Bałtyckim. 78 z nich otrzymało mandat za nieświeże produkty i brud – tak podaje TVP3 Szczecin. Właściciele lokali, które nie spełniły wymogów sanitarnych, będą musieli zapłacić w sumie 22 tysiące złotych kary. Do tego inspektorzy zawitają do nich z kolejną niezapowiedzianą wizytą, żeby upewnić się co do wprowadzenia zaleceń.

Jak było w zeszłym roku?

Na razie żaden lokal nie został zamknięty. Jednak przed nami jeszcze ponad miesiąc wakacji. W zeszłym roku w trakcie całego sezonu inspektorzy wystawili aż 360 mandatów opiewających na łączną sumę ponad 113 tysięcy złotych.

Włosi testują polskie mrożone pizze. "Głodny na pustyni zjadłbym taką pizzę"

Więcej o: