Niedziele handlowe 2018. W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

15 lipca nie będzie niedzielą handlową. Wszystkie popularne sklepy, takie jak Biedronka, Tesco czy Lidl będą zamknięte. Na szczęście jednak, w dni takie jak zbliżająca się niedziela, mamy kilka furtek awaryjnych, które umożliwią nam zakup najpotrzebniejszych artykułów w sytuacji kryzysowej.

Niedziele handlowe lipiec 2018. 15 dzień miesiąca to niedziela wolna od handlu

15 lipca nie jest ani pierwszą, ani ostatnią niedzielą miesiąca. Oznacza to także, że nie jest niedzielą handlową. Według zasad ustalonych w ustawie o zakazie handlu w niedziele w 2018 roku w każdym miesiącu wypadają dwie niedziele handlowe i są to właśnie pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. Pozostałe dwie lub trzy niedziele miesiąca to niedziele wolne od handlu. Jedynym wyjątkiem od reguły mogą być te miesiące, które ze względu na święta zostały zorganizowane inaczej.

Niedziele handlowe nie do końca bez handlu. Ustawa przewiduje 32 wyjątki od reguły

Zakaz handlu w niedziele nie jest zakazem totalnym. Dla niektórych branż i typów sklepów podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie jest istotny. Gdzie możemy coś kupić w przypadku sytuacji awaryjnej? Po pierwsze, bez względu na zakaz handlu w niedziele, możemy chronić zdrowie swoje, jak i swoich pupili – otwarte będą zarówno apteki, jak i sklepy przy lecznicach dla zwierząt.

Niedziele handlowe 2018. Apteki, cukiernie i muzea wciąż otwarte

Podstawowe produkty spożywcze czy higieniczne możemy kupić np. na stacjach benzynowych, w sklepach w okolicach dworców, niewielkich osiedlowych sklepach, gdzie właściciel zdecydował się na samodzielną pracę w niedzielę oraz w placówkach pocztowych, którymi są m.in. popularne sklepy sieci Żabka. Oprócz tego w niedziele handlowe otwarte mogą być punkty gastronomiczne (restauracje, kawiarnie, lodziarnie), punkty związane z turystyką (np. hotele, wypożyczalnie sprzętu wodnego, sklepy z pamiątkami), a także instytucje kultury, takie jak muzea, teatry czy kina.

Więcej o: