Weekend w Polsce będzie upalny. Ale na koniec czekają nas burze [POGODA]

Pogoda na weekend. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem ochłodzenia i opadów. Nadchodzący weekend będzie zdecydowanie cieplejszy. Przedstawiamy, jak zapowiada się pogoda na weekend.

Pogoda w piątek to dalsze zachmurzenia. Na północy i na południu kraju możliwe przelotne opady, na południu również pod postacią burzy z gradem. Tam też będzie najcieplej – termometry wskażą nawet do 27 stop. C. Nieco zimniej na północy, szczególnie na zachodnim wybrzeżu, gdzie zapowiada się 20 stop. C. W całym kraju wiatr słaby bądź umiarkowany, a w strefach objętych burzą jego siła wyniesie do 60 km/h.

Pogoda na czwartek >>>

Pogoda w sobotę

Pogoda w sobotę to nadal zachmurzenie, szczególnie w okolicach zachodniego wybrzeża. Zapowiada się nam bezdeszczowy dzień. W niemal całej Polsce będzie upalnie – przewiduje się do 28 stop. C. w okolicach województwa podkarpackiego. Temperatury na zachodnim wybrzeżu wyniosą około 19 stop. C.

Pogoda w niedzielę

Pogoda w niedzielę będzie jeszcze cieplejsza. W niemal całym kraju termometry wskażą powyżej 20 stop. C. W okolicach Warszawy prognozuje się 24 stop. C. Tego dnia czekają nas liczne burze i opady. Wystąpią one w całej Polsce za wyjątkiem Pomorza Zachodniego.

Więcej o: