Gdzie jest burza? Wydano ostrzeżenia dla wielu województw. Sprawdź radary burz

Gdzie jest burza? Żeby się tego dowiedzieć należy śledzić radar burz. Gwałtowne wyładowania powracają nad Polskę, dlatego warto być na bieżąco z prognozami.

Burze wystąpią dzisiaj głównie na terenie wschodniej Polski. IMGW wydało komunikaty ostrzegawcze na dzisiaj i na wtorek. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć grad. Jak podaje TVN24 w zeszły piątek w Czechach z powodu burz doszło do tragicznego zdarzenia - gwałtowne opady spowodowały, że w Pradze utonęła kobieta.

Burze nad Polską. Dzisiejsze prognozy

IMGW ostrzega przed burzami w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, małopolskim, łódzkim i w części województwa świętokrzyskiego. Są to komunikaty stopnia I, zgodnie z którymi "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Kolejne ostrzeżenia

Jutro zagrożenia meteorologiczne związane z burzami z gradem wystąpią na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Dla trzech ostatnich wydano komunikaty stopnia II, co oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Radar burz

Informacje na temat burz w Polsce, a także trasę ich przemieszczania się można śledzić na stronie Burze.dzis.net lub na radarze Antistorm. Bieżącą sytuację pokazuje również radar Krajowego instytutu Meteorologii. O największych zagrożeniach informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Gdzie jest burza? >>>

Więcej o: