Waldemar Bonkowski ma wylecieć z PiS. Za rasistowskie komentarze i skandal obyczajowy

Waldemar Bonkowski ma zostać wyrzucony z PiS. Senator udostępniał antysemickie treści na Facebooku i został oskarżony przez swoją żonę o stosowanie przemocy i romans. Wykluczenie polityka z partii potwierdza Karol Karski, rzecznik partyjnej dyscypliny.

Decyzja o wyrzuceniu Bonkowskiego, który na razie jest zawieszony w prawach członka PiS, zapadnie w trakcie posiedzenia partyjnego. - Odbędzie się odpowiednie postępowanie. U nas nie wyrzuca się bez posiedzenia właściwego organu partyjnego, jak w Platformie Obywatelskiej - powiedział WP Karol Karski. Wyrok wyda jeden z dwóch organów - Sąd Dyscyplinarny albo Komitet Polityczny PiS.

Bonkowski. Antysemickie treści

Bonkowski udostępnił na Facebooku film stworzony w ramach hitlerowskiej propagandy. Widać na nim, jak żydowska policja, zmuszana przez okupantów, stosuje przemoc wobec swoich rodaków. Całość została wyreżyserowana przez nazistów. Pod wideo umieszczono komentarz: "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć". Bonkowski udostępnił tę treść w czasie, gdy między Polską a Izraelem trwał spór o ustawę o IPN.

Bonkowski szerzy antysemickie treści na Facebooku >>>

Bonkowski. Zarzuty żony

Bonkowski był posądzony przez swoją żonę o stosowanie przemocy psychicznej i agresywne zachowanie. Kobieta skarżyła się, że senator nieraz próbował uderzyć ją i członków jej rodziny. Jej zdaniem senator wdał się też w romans z kobietą poznaną podczas miesięcznicy smoleńskiej.

Sam zainteresowany nie zgadza się z konsekwencjami wyciąganymi wobec niego przez partię. - Zarzuty mi stawiane są absurdalne - przekonuje w rozmowie z Wirtualną Polską.

Więcej o: