"Zamknij się, ty jesteś zdradziecka...". Awantura na spotkaniu z posłem Piotrowiczem

Jeden z uczestników rozsierdził salę w Bolesławcu podczas spotkania z posłem Piotrowiczem. Pytania mężczyzny wyraźnie nie spodobały się uczestnikom, było o zabijaniu dzieci, "zdradzieckich" i... carycy Katarzynie.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości objeżdżają Polskę - nie inaczej postępuje poseł Stanisław Piotrowicz. W ten weekend pojawił się na Dolnym Śląsku, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Bolesławca, a wszystko zarejestrowała kamera portalu istotne.pl.

Najpierw Piotrowicz wygłosił przemówienie, w którym pojawiała się m.in. Caryca Katarzyna II, czy podsumowanie dotychczasowych zmian wprowadzonych przez jego partię. Później przyszła pora na pytania od ludzi z sali.

Jeden z uczestników spotkania zapytał wtedy:

- Przepraszam, powiedział pan premier Jarosław Kaczyński, to kto jest w końcu premierem kraju?

Na to negatywnie zareagowali inni zebrani na sali, ale Piotrowicz spokojnie odpowiedział, że tytuł premiera jest stosowany zwyczajowo względem tych, którzy ten urząd pełnili.

Jak się pojawi (Leszek) Miller w telewizji, to mówią do niego panie premierze. A gdy pojawia się człowiek, zasłużony dla Polski, to się o nim mówi zwykły poseł. Ja po prostu zmierzam do równego traktowania

- odparł poseł. Ta sytuacja zaczyna się na nagraniu od 1:31:10:

 

Następnie mężczyzna zadający pytanie znów zwrócił się do Piotrowicza, ku niezadowoleniu sali: - Pojawił się taki podział, na "my" i "wy", ja nie głosowałem ani na PO, ani na PiS, zaszła polaryzacja... - zaczął pytać.

- Tu nie ma podziału! Zamknij się facet! - padało ze strony uczestników.

Jak już się uspokoiło, Piotrowicz udzielił mu ostatecznie odpowiedzi, choć nie bez problemu.

- Wiem, o co panu chodzi, taka jest moja misja i hasło na dziś, że Polska jest jedna dla wszystkich. Mówiłem przecież o potrzebie budowania jedności, abyśmy nie realizowali scenariusza naszych zaborców - odpowiedział poseł.

Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ już po oficjalnej części spotkania jeszcze jedno pytanie chciał zadać mężczyzna zakrzyczany uprzednio przez uczestników.

"Ale ty widać, że zdradziecka jesteś..."

- Lubi pan zabijać dzieci? Lubi? - dopytywał cały czas Piotrowicza. Poseł zaprosił go do siebie, by na ten temat porozmawiać nie przez mikrofony, ale ludzie tam zebrani uniemożliwili już całkowicie jego normalne prowadzenie - został otoczony i zakrzyczany przez innych uczestników. Kamera ujęła za to, jak mężczyzna dopytuje uczestniczkę, a wywiązał się taki dialog:

- Pani lubi zabijać dzieci?- Jak tacy dorośli mają wyrosnąć, to może tak.- O, pani lubi!

Wtedy pojawia się inny mężczyzna, który zdołał tylko powiedzieć w jego stronę:

Ale widać, że ty zdradziecka jesteś...

Zdania jednak nie skończył, ponieważ kobieta klepnęła go w ramię i wspólnie opuścili salę.

Sejm uchylił immunitet K. Gasiuk-Pihowicz i R. Petru. Zgodził się na aresztowanie S. Gawłowskiego

Więcej o: