W święta ogromne różnice pogody. Na Pomorzu jeszcze zima, a gdzieniegdzie nawet 15 stopni

Pogoda podczas świąt wielkanocnych będzie znacznie różnić się w zależności od regionu. W piątek i sobotę popada, ale będzie dość ciepło, natomiast w niedzielę pogoda sprawi nam primaaprilisowego psikusa. Na razie nad całą Polską przesuwa się strefa opadów śniegu i deszczu.

W święta czeka nas ocieplenie, ale popada deszcz - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czekają nas też burze, wiatr może wiać do 55 kilometrów na godzinę. 

Pogoda w Wielki Piątek

Pogoda w Wielki Piątek wyraźnie się poprawi. Temperatury znacznie podskoczą pomimo zachmurzenia i opadów śniegu na północy i wschodzie. Pojawią się liczne przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C, 4 st. C na północy do 13 st. C na południowym zachodzie. W centrum przewiduje się 10 st. C.

Pogoda w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę nad Polską zawita niż z opadami. Padać będzie w całym kraju – niewielkie przejaśnienia pojawią się jedynie na północnym wschodzie. Temperatury na południu Polski będą nadal przyjemne – tego dnia w Krakowie ma być nawet 15 st. C. W centrum przewiduje się od 10 do 13 st. C, a na wybrzeżu już tylko 6-7 st. C.

Pogoda w Niedzielę Wielkanocną

Pogoda w Wielkanoc przyniesie znacznie ochłodzenie. Nad całą Polską zawitają opady deszczu, na zachodzie i wybrzeżu może pojawić się śnieg. Białe święta wielkanocne będą obchodzić również mieszkańcy Zakopanego. W niedzielę wielkanocną na zachodzie kraju będzie około 4 stopni C, a najcieplej będzie w centrum i na wschodzie: do 10 st. C. W niedzielę wielkanocną na zachodzie kraju będzie około 4 stopni C, a najcieplej będzie w centrum i na wschodzie: do 10 st. C. 

Dlaczego w Wielkanoc będzie tak zimno? >>>

Pogoda w Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny będzie jeszcze zimniej. W okolicach Bydgoszczy prognozuje się jedynie 2 st. C. Pogoda w całej Polsce będzie deszczowa. Na zachodzie i północy kraju pojawi się śnieg, momentami niebo będzie się przejaśniać.

Więcej o: