Nareszcie, wiosna już coraz bliżej. Zobacz, kiedy będzie najcieplej [POGODA]

Pogoda w środę będzie raczej nieprzyjemna. Kierowcy powinni uważać na możliwą gołoledź oraz poranną mgłę. Pogoda sprawi nam jednak miłą niespodziankę w postaci coraz wyższych temperatur. Już za kilka dni termometry wskażą 17 stopni Celsjusza.

W środę temperatura wyniesie od 1 stopnia na północy do maksymalnie 8 stopni w Małopolsce – tam również będą największe przejaśnienia. Coraz cieplej będzie w centrum i na zachodzie. W całej Polsce, poza terenami południowymi, mogą jednak wystąpić opady deszczu, śniegu lub śniegu z deszczem.

Słońce na Dzień Kobiet

Czwartkowa pogoda ma być zdecydowanie lepsza, chociaż możliwe są opady deszczu i śniegu. Słońce pokaże się na terenie całej Polski. Mieszkańcy okolic Krakowa, Katowic i Opola będą cieszyli się nawet 10 stopniami w ciągu dnia. Kierowcy na południu i wschodzie powinni ponownie uważać na możliwe poranne mgły.

Pogoda na weekend

Ocieplenie nadejdzie stopniowo. IMGW podaje, że w piątek mogą jeszcze wystąpić miejscowe opady deszczu, na północy może być to nawet deszcz ze śniegiem. Słupki rtęci nie spadną jednak poniżej zera. Noce również będą coraz cieplejsze (Zobacz, jak chłodne były dotychczasowe noce >>>).

W piątek i sobotę temperatury będą podobne – od 3 stopni na terenach północno-wschodnich do 9 stopni na południu i południowym zachodzie.

Pierwsza wiosenna niedziela

Pogoda w niedzielę prawdziwie nas rozpieści. W całej Polsce przejaśnienia. Prawdziwym zaskoczeniem będzie temperatura – synoptycy przewidują nawet 17 stopni na plusie! Mówi się o pierwszej fali ciepła w tym roku. Ładna pogoda ma utrzymać się jeszcze w poniedziałek. Wtorek przyniesie prawdopodobne ochłodzenie.

Więcej o: