"Wiadomości" TVP z 24 stycznia: Polska stawiana za wzór w Davos, tragiczna sytuacja PO

W najnowszych "Wiadomościach" TVP z 24 stycznia sporo uwagi poświęcono Światowemu Forum Ekonomicznemu w Davos, gdzie prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki mają "dumnie reprezentować kraj". Tradycyjnie krytykowano sejmową opozycję, która od dłuższego czasu ma pogrążać się w kryzysie.

Część głównego wydania "Wiadomości" TVP została poprowadzona ze szwajcarskiego Davos, skąd dziennikarze telewizji publicznej relacjonują każdy ruch Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Na Światowym Forum Ekonomicznym przedstawiciele polskiego rządu próbowali załatwić swoje interesy i promować polską gospodarkę.

TVP: świetna promocja Polski w Davos

Dziennikarze TVP zapewniali, że polski rząd doskonale radzi sobie w szwajcarskim kurorcie, a przedstawiciele polskiego rządu na każdym kroku mogą liczyć na ciepłe słowa wobec prowadzonej polityki. Widzowie "Wiadomości" dowiedzieli się, że przedstawiciele światowego biznesu mówili o świetnym stanie polskiej gospodarki. - Mamy promować Polskę, zachęcać do tego, aby w Polsce inwestować i promować polskie firmy - wyjaśniał swoją obecność w Davos Andrzej Duda. Przy okazji podkreślano, że w czasie szczytu konflikt między Polską a Unią Europejską nie budzi zainteresowania.

Zobacz też: Awantura o scenariusz "Ojca Mateusza". TVP mówi o "ataku" i przyspiesza emisję odcinka >>>

"Wiadomości": opozycja na dnie

"Platforma Obywatelska pogrąża się w kryzysie". Tak brzmiał tytuł materiału w najnowszych "Wiadomościach", który dotyczył sytuacji w największej partii opozycyjnej. Krytyka PO oraz Nowoczesnej jest stałym punktem głównego wydania serwisu informacyjnego TVP. Tym razem, dziennikarze telewizji publicznej donosili o wykluczeniu Jacka Kozłowskiego ze struktur PO.

Zdaniem byłego wojewody mazowieckiego doszło do ustawienia wyborów wewnątrzpartyjnych. Po raz kolejny dostało się także Grzegorzowi Schetynie, którego od dłuższego krytykuje się na antenie TVP. - Grzegorz Schetyna jest człowiekiem, który powoduje, że Platforma Obywatelska jest na ostrej równi pochyłej i ostrym zakręcie w lewo - mówił Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. W "Wiadomościach" informowano, że wkrótce szeregi PO opuści spora liczba posłów.

Więcej o: