Dzień babci i dzień dziadka. Kiedy wypadają w 2018 roku? Życzenia

Dzień Babci każdego roku obchodzony jest 21 stycznia. Dzień Dziadka obchodzi się dzień później, czyli 22 stycznia. Te dwa wyjątkowe dni, to czas składania najserdeczniejszych życzeń dla kochających dziadków. Jakie są przykładowe życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Zgodnie z dobrym zwyczajem, życzenia na dzień babci oraz życzenia na Dzień Dziadka należy składać osobno, dzień po dniu. Część osób składa wspólne życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka, lecz niekoniecznie może to dobrze świadczyć o wnukach. Jednak najważniejsza jest przede wszystkim pamięć, którą docenią wszyscy dziadkowie!

Dzień Babci 2018 - 21 stycznia

Dzień Babci obchodzony jest w Polsce 21 stycznia. Niewiele osób wie, że pierwszy dzień babci obchodzony był w 1964 roku. Na pomysł tego wspaniałego święta wpadł tygodnik "Kobieta i Życie", głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. Dopiero kilka lat później zaczęto obchodzić osobny dzień dziadka. 21 stycznia oprócz Polski Dzień Babci obchodzą mieszkańcy Brazylii oraz Bułgarii. W innych krajach babcie mają swoje święto w pierwszą niedzielę marca (Francja) lub 26 lipca (Hiszpania). W USA obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, gdzie świętuje się je w pierwszą niedzielę października.

Dzień Dziadka - 22 stycznia

Dziadkowie nie mogą pozostać gorsi od babć, dlatego też mają swój wyjątkowy dzień w roku. 22 stycznia to czas składania najszczerszych życzeń dla wszystkich dziadków, dziadziusiów, dziaduniów i dziadulków. Święto honorujące instytucję dziadka na dobre obchodzone jest w Polsce od lat 80. XX wieku. Nieznane jest pochodzenie tego święta, ale przyjmuje się, że powstało analogicznie do święta babci obchodzonego dzień wcześniej.

Życzenia na dzień babci i dzień dziadka

W internecie można spotkać wiele rozmaitych życzeń na Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Spora grupa wnucząt poszukuje życzeń na Dzień Babci i Dzień Dziadka na laurkę, cześć zadowala się życzeniami wysłanymi SMS-em. Życzenia na Dzień Babci mogą brzmieć tak:

Życzę Tobie, Babciu miła,

byś zawsze w życiu szczęśliwa była.

Życzę Ci, Babuniu,

życia najdłuższego, pociechy,

szczęścia i zdrowia dobrego!

Na Dzień Dziadka można złożyć tego typu życzenia:

Kochany Dziadku,

 przyjmij te życzenia

 i wiedz, że me serce

nigdy się nie zmienia,

a więc w Twe Święto,

w dniu pełnym radości

życzę zdrowia, szczęścia,

i dużo miłości.

Więcej o: