Pogoda na wtorek 16 stycznia: zima na całego. Śnieg oraz śnieg z deszczem w całym kraju

Wtorkowy poranek przywitał mieszkańców wszystkich regionów Polski zimową aurą. A ta szybko nie odpuści, bo przez cały dzień mają występować opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura od - 4 do 5 stopni Celsjusza.

Dość silny wiatr, strefa frontu atmosferycznego i spadające w ciągu dnia ciśnienie atmosferyczne wpłyną niekorzystnie na warunki biometeorologiczne w całym kraju. Od zachodu będzie nadciągać deszcz i deszcz ze śniegiem. Synoptycy ostrzegają przed ryzykiem wystąpienia zawiei śnieżnych w Wielkopolsce.

Pogoda: śnieg w całym kraju

Od rana śnieg pada w całym kraju. I choć zgodnie z prognozami w większości kraju nie spadnie więcej niż 10 cm białego puchu, to na zimową pogodę nie można narzekać. Na północnym-wschodzie -4 stopnie Celsjusza w Suwałkach, - 3 w Białymstoku i -2 w Olsztynie. W okolicach Rzeszowa i Lublina od 0 do -2 stopni Celsjusza. W Małopolsce ok. 2 stopni Celsjusza i podobna pogoda czeka także mieszkańców Górnego Śląska.

W Warszawie termometry wskażą dziś -1 st. Celsjusza, z kolei mieszkańcy Łodzi nie mogą liczyć dziś na więcej niż 1 stopień Celsjusza. Na Pomorzu od 0 w Trójmieście do nawet 5 stopni w Szczecinie. Zachodnie pasmo będzie dziś najcieplejszą częścią kraju, choć będzie to także strefa nagłych zmian pogody. We Wrocławiu i Lubinie do 4 stopni. Natomiast na Kujawach termometry zatrzymają się na jednej kresce powyżej zera, w Poznaniu do 2 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że istnieje spore ryzyko zawiei śnieżnych na terenie Wielkopolski.

Pogoda 16.01: zima da się we znaki

Prognozy wskazują, że poza opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem, dziś trzeba będzie uważać na silny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 70km/h. Południowo-wschodnie podmuchy wiatru będą odpowiedzialne za lokalnie tworzące się zamiecie. Ciśnienie od 9994 hPa na zachodzie kraju do 1011 hPa na wschodzie. Wraz z upływem dnia będzie opadać, co boleśnie odczują meteopaci. Zima szybko nie odpuści, podobne temperatury zapowiadane są przez cały najbliższy tydzień.

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Więcej o: