Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018. 26. finał WOŚP będzie rekordowy?

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. 120 tysięcy wolontariuszy WOŚP na ulicach polskich miast przez całą niedzielę kwestowało na rzecz pomocy chorym dzieciom. Najnowsze wyniki wskazują, że udało się zebrać ponad 81 milionów złotych.

Ubiegłoroczna edycja, w trakcie której pobito rekord wpłat, zakończyła się z wynikiem 105 mln złotych. Mimo że na razie sporo do tej kwoty brakuje, nastroje w sztabie głównym WOŚP są bardzo optymistyczne.

Po północy podano, że w dniu tegorocznego finału WOŚP wpłacono o blisko 20 mln złotych więcej niż rok temu o tej porze. Ostateczny wynik zbiórki, jak co roku, poznamy pod koniec marca.

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W samych internetowych aukcjach na rzecz 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazano prawie 5,3 mln złotych. Część licytacji wciąż trwa, a wśród nich rekordy popularności biją m.in. gitara Slasha z zespołu Guns n' Roses, której cena obecnie wynosi ponad 45 tysięcy złotych, a także tuningowany Polonez należący do Filipa Chajzera, którego można nabyć za 46 tysięcy złotych.

Wielką popularnością cieszą się także specjalne złote serduszka WOŚP wykonane z żółtego złota. Cena jednego z nich przekroczyła w momencie publikacji artykułu 26 tysięcy złotych. Sporo osób licytuję także obraz Jerzego Nowosielskiego „Akt Leżący”, który można nabyć za 33 tysiące złotych.

Niebawem zakończy się licytacja wakacji na Dominikanie ufundowanych przez biuro podróży TUI. Egzotyczny wypoczynek osiągnął już kwotę 28 tysięcy złotych. Na miłośników soku pomidorowego czeka nie lada gratka, ponieważ na aukcji WOŚP można wylicytować 50-letni zapas tego produktu.

Aukcje gwiazd na 26. finale WOŚP

Jak co roku, w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy angażują się polscy sportowcy. Wciąż można wylicytować 2 bilety na mecz Bundesligi, ufundowane przez Roberta Lewandowskiego, który do jednego ze sztabów WOŚP przekazał również...figurę samego siebie w skali 1:1, wykonaną w całości z klocków LEGO. Anna Lewandowska na WOŚP podarowała zaproszenie na swój obóz By Ann.

Z kolei polski narciarz Paweł Babicki przekazał na aukcję narty zjazdowe z Pucharu Świata, który ukończył na...jednej narcie. Wciąż można wylicytować kombinezon rajdowy Kajetana Kajetanowicza, strój quadowy Rafała Sonika z Rajdu Dakar, a także piłkę z podpisami piłkarzy, podarowaną przez Radosława Majdana i Małgorzatę Rozenek.

WOŚP gra z mBankiem

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy współpracuje z mBankiem, który będzie odpowiedzialny m.in. za liczenie wpłaconych darowizn. Jak zapewniają przedstawiciele banku, wszystkie wpłaty osób posiadających konto w mBanku na rzecz WOŚP zostaną podwojone. Podwajanie będzie dotyczyło pierwszych transakcji o wartości 10, 20, 50 i 100 zł, które zostaną zrealizowane przez nowych i obecnych klientów mBanku. Akcja potrwa do 21 stycznia 2018 roku.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link: https://www.siepomaga.pl/gazetapl1

Jerzy Owsiak zaprasza na aukcje WOŚP

Więcej o: