"Wiadomości" TVP z 11 stycznia: opozycja pogrążona w chaosie, PiS zjednoczone jak nigdy

W najnowszym wydaniu "Wiadomości" TVP z 11 stycznia poruszono problem opozycji, która zdaniem dziennikarzy telewizji publicznej znalazła się w totalnym chaosie po ostatnim głosowaniu nad projektem ustawy liberalizującej prawo aborcyjnej.

W „Wiadomościach” znalazło się też miejsce na poinformowanie o coraz lepszej kondycji polskiej prawicy i dobrych nastrojach przed raportem sejmowej podkomisji o przyczynach katastrofy smoleńskiej.

„Wiadomości” TVP: wielki kryzys opozycji

W ostatnim wydaniu „Wiadomości” nie pozostawiono suchej nitki na sejmowej opozycji. Chodzi o środowe głosowanie nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. Był to obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”. Udziału w głosowaniu nie wzięło łącznie 39 posłów PO i Nowoczesnej. Co ciekawe w klubie PiS aż 58 posłów głosowało za skierowaniem projektu do dalszych prac w komisjach. Wśród nich znalazł się m.in. Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

- Dziś kobiety mają słuszne pretensje do polityków Platformy i Nowoczesnej, bo nie jest tajemnicą, że chodzili na Czarne Marsze, choć nie poparli projektu – mówiła Beata Mazurek, rzecznik PiS. - W „Wiadomościach” podkreślano, że „hipokryzja to bardzo często powtarzające się w kontekście totalnej opozycji”. Krytykując PO, przy okazji przypomniano o „antypolskiej” wypowiedzi Donalda Tuska dla "Tygodnika Powszechnego", który nazwał rząd PiS prorosyjskim. Dziennikarz TVP odpłacił się w swym materiale przypomnieniem wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego o Tusku, który nazwał go „rudym i mściwym”.

TVP: Prawica zmierza w dobrym kierunku

„Zjednoczeni w drodze do prawdy”. Tak brzmiał tytuł materiału w ostatnich „Wiadomościach”, który traktował o coraz większym zaufaniu do polskiej prawicy, w tym. m.in. rządu PiS oraz sejmowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. - Droga naprawy Rzeczpospolitej czasami jest kręta, ale ufajcie, że dojdziemy do celu – mówił na ostatniej miesięcznicy Jarosław Kaczyński. – Ufajcie, że idziemy drogą w tym samym kierunku. Ufajcie, że będziemy mieli prawdziwie wolną, prawdziwie godną i silną Polskę – przekonywał w TVP Kaczyński.

TVP: opozycja wspiera ubeków i esbeków

W „Wiadomościach” z 11 stycznia nieustannie krytykowano opozycję, która zdaniem TVP jest nie tylko pogrążona w totalnych chaosie, ale również broni interesów byłych funkcjonariuszy UB i SB. Chodzi o złożony w Sejmie projekt ustawy, który ma zastąpić obowiązujące od 3 miesięcy prawo, na mocy którego część z nich straciła swoje przywileje. W TVP podkreślano, że ubecy oraz funkcjonariusze SB mogą zawsze liczyć na wsparcie Platformy Obywatelskiej, której posłowie zapewnili pomoc i współpracę.

Więcej o: