Czy to będzie nowy bitcoin? Kryptowaluta ethereum przekroczyła rekordowy kurs

Kryptowaluta ethereum bije rekordy popularności. W ciągu ostatniego miesiąca jej wartość wzrosła o 150 procent i za jedno ethereum (ETH) 9 stycznia trzeba zapłacić blisko 1,2 tysiąca dolara. Popularność ethereum może wzrastać, choć już teraz wartość całego rynku tej kryptowaluty przekracza 100 miliardów dolarów.

Ethereum jest ostatnio jedną z najciekawszych kryptowalut. Choć do bitcoina sporo jeszcze jej brakuje, to o narastającej popularności może przekonywać fakt, że w ciągu ostatniego roku wartość ethereum wzrosła 12-krotnie. 

Kryptowaluta ethereum bije rekordy

Popularność kryptowalut prowadzi do wzrostu ich wartości. Jak wspominają analitycy finansowi, jeszcze w minionym rok za jedno ethereum trzeba było zapłacić zaledwie kilkanaście dolarów. Po raz pierwszy o tej kryptowalucie zrobiło się głośno w maju, kiedy to wyceniona została na 400 dolarów amerykańskich za 1 ETH. Kryptowaluta w grudniu 2017 roku kosztowała już 800 dolarów.

Obecnie ethereum jest trzecią kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Pierwsze miejsce bezsprzecznie należy do bitcoina, natomiast na drugim miejscu plasuje się Ripple, której kapitalizacja zdążyła już przekroczyć 142 miliardy dolarów.

Kryptowaluta założona przez 23-latka 

Wzrost wyceny kryptowaluty ethereum spowodował, że kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację wielu najbogatszych firm w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. banku Goldman Sachs, czy Airbus. Mówi się, że za sprawą zbliżającej się aktualizacji systemu cena kryptowaluty ethereum może poszybować w górę. Co ciekawe, twórcą ETH jest 23-letni rosyjski programista Vitalik Buterin, który za sprawą organizacji non-profit kieruje systemem sieci blockchain ethereum.

Więcej o: