Pogoda na poniedziałek 8 stycznia: zimny początek tygodnia, przelotne opady deszczu i śniegu

Od 0 do blisko 3 stopni Celsjusza. Taką temperaturę wskażą dzisiaj termometry w Polsce. Początek tygodnia rozpoczyna się chłodno, z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem w południowej części kraju.

W poniedziałek ciśnienie wyniesie średnio 1035 hPa z niewielkimi odchylenia w poszczególnych rejonach. Biomet obojętny na północny oraz w centrum, a im dalej na południe tym bardziej będzie dawał się we znaki. Wilgotność powietrza od 60% na Pomorzu do ponad 80% w rejonie Tatr.

Pogoda 8.01: chłodno w całym kraju

Jak informują synoptycy, pogoda niemalże po równo obdaruje chłodem Polaków. Na Suwalszczyźnie termometry nie przekroczą 1 stopnia Celsjusza, podobnie jak w Olsztynie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Zielonej Górze. Na nieco więcej, bo maksymalnie 2 stopnie mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, Trójmiasta, Wrocławia i Zakopanego. W poniedziałek będzie najcieplej (3 stopnie Celsjusza) w Rzeszowie, Katowicach, Krakowie.

Pogoda 8 stycznia: zachmurzenie i opady

Za chłodną aurę odpowiedzialny jest silny wyż atmosferyczny, który obejmuje kraje Europy Środkowej i po części również Europę Zachodnią. Na północy oraz centrum stosunkowo mało chmur, na które mogą narzekać mieszkańcy Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Górnego Śląska oraz południowo-wschodniej części kraju.

W zdecydowanej większości kraju powieje słaby wiatr ze wschodu. Na południu kraju w tym m.in. Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem lub niewielka mżawka. Miejscami mogą tworzyć się oblodzenia, ponieważ temperatura w nocy może spaść poniżej zera.

Więcej o: