"Wiadomości" TVP z 5 stycznia: to był najlepszy rok w wolnej Polsce, obywatele są szczęśliwi

W "Wiadomościach" TVP z 5 stycznia poinformowano, że miniony 2017 rok był najlepszym rokiem od 27 lat. Z materiału Telewizji Publicznej społeczne zadowolenie było spowodowane programem 500+ oraz silną gospodarką.

W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP broniono muzyki disco-polo i wspomniano o najnowszych wieściach w ramach programu Mieszkanie plus.

"Wiadomości" TVP: Polacy są szczęśliwi

Sporo uwagi w ostatnim wydaniu "Wiadomości" poświęcono nastrojom społecznym, które, jak przekonywali reporterzy TVP, są najbardziej optymistyczne od 27 lat. Przytoczono wyniki badania CBOS, które pokazało, że dla 49% respondentów miniony rok był dobry dla Polaków. W stworzonej na potrzeby "Wiadomości" sondzie ulicznej zapytani mieszkańcy Warszawy w samych superlatywach opisywali miniony czas.

"Rozkręciłem firmę", "urodziłam wymarzoną córeczkę" - zachwalali Polacy. - Mamy wspaniały, wielki kapitał, którego nie wolno zmarnować - mówił prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ostatnim wydaniu "Wiadomości". Za jedne z najważniejszych wydarzeń w 2017 roku uznano reformę sądownictwa, program 500+ oraz awans polskiej kadry na Mundial. Podkreślono także świetną kondycję polskiej gospodarki.

TVP: Wkrótce powstaną tanie mieszkania

W "Wiadomościach" TVP z 5 stycznia można było się dowiedzieć, że rząd zamierza oddać pierwsze tanie mieszkania na wynajem w ramach programu Mieszkanie plus już na wiosnę. Docelowo ma powstać aż 2,5 mln mieszkań do 2030 roku. Jak przekonywali reporterzy TVP, czynsz w rządowych mieszkaniach będzie wahać się od kilku do kilkunastu złotych za metr kwadratowy.

W serwisie informacyjnym podkreślono również silną pozycję polskiego złotego, który miał być jedną z najmocniejszych walut świata w ostatnim czasie.

"Wiadomości" bronią Kazika i disco polo

"Opozycyjny salon strofuje artystów" - tak brzmiał materiał poświęcony zamieszaniu wokół ostatniego wywiadu z udziałem Kazika Staszewskiego, który powiedział, że obecny rząd nie przeszkadza mu bardziej niż poprzedni. Dziennikarze TVP przypomnieli, że rząd PiS przywrócił ulgę podatkową dla artystów, dzięki czemu żyje im się lepiej. W materiale broniono także artystów disco polo, którzy są krytykowani przez ludzi chcących - jak to określono - "wyznaczać kanon kulturowy".

Więcej o: