Matury próbne 2018 z Nową Erą. W piątek matematyka i historia

Tegoroczni maturzyści piszą dziś próbne matury z matematyki oraz historia z wydawnictwem Nowa Era. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9.00, a próbny egzamin maturalny z historii zacznie się o godz. 14:00.

Wczoraj w całej Polsce rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne. Licealiści mają za sobą już maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym.

Próbne matury 2018: matematyka, historia

Dziś na uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych czeka spore wyzwanie. O 9:00 rozpoczęła się próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym (obowiązkowa), która od wielu lat przysparza maturzystom wiele nerwów i kłopotów. Piątkowe popołudnie to czas, w którym w wielu liceach i technikach będzie pisana próbna matura z historii. 

Matury próbne: lista terminów 2018 

To dopiero początek „maratonu” próbnych egzaminów maturalnych. Już w poniedziałek na uczniów 3 klas licealnych oraz 4 klas techników czeka egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. We wtorek tegoroczni maturzyści podejdą do egzaminu na poziomie rozszerzonym z języka polskiego oraz chemii.

W środę na przyszłych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych będzie czekać próbna matura z matematyki i wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, a w czwartek fizyka i geografią również na tym samym poziomie. Próbne egzaminy maturalne z Nową Erą w polskich szkołach zakończą się w piątek 12 stycznia, kiedy to rozpocznie się próbna matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Więcej o: