"Wiadomości" TVP z 4 stycznia: Morawiecki zdobył serce Orbana, imigranci to wzrost agresji

W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP z 4 stycznia najwięcej uwagi poświęcono wizycie Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie, a także najnowszym wydarzeniom w krajach Europy Zachodniej z udziałem imigrantów. Ostrej krytyce podano także podwyżki opłat za przejazd autostradą A-2.

W „Wiadomościach” z 4 stycznia dostało się rodzinie Hanny Gronkiewicz-Waltz, która w wyniku tzw. dzikiej reprywatyzacji ma zwrócić pieniądze za przejętą kamienicę przy ul. Noakowskiego w Warszawie. Broniono najnowszej produkcji Telewizji Publicznej, czyli serialu „Korona Królów”, która zebrała sporo krytyki.

 „Wiadomości” TVP: Węgry wspierają Polskę

WiadomościTVP rozpoczęły się od podsumowania spotkania Premiera Mateusza Morawieckiego z Viktorem Orbanem. Jak przekonywano, pierwsza zagraniczna wizyta Morawieckiego zakończyła się sukcesem. Wkrótce Morawiecki uda się do Brukseli, gdzie będzie odbędzie rozmowy z wysoko postawionymi urzędnikami UE na temat konfliktu na linii Polska-Unia Europejska, dlatego wcześniej starał się zapewnić przychylność zagranicznych sojuszników. W wywiadzie Prezydent Węgier Viktor Orban wspomniał, że Polska jest najważniejszym aktorem Grupy Wyszehradzkiej. - Nasza przyjaźń to ewenement – zapewniał na antenie Telewizji Publicznej Prezydent Węgier.

„Imigranci nakręcają spiralę agresji”

W najnowszym wydaniu „Wiadomości” sporo miejsca poświęcono muzułmańskim imigrantom, którzy są odpowiedzialni za wzrost przestępczości w krajach Europy Zachodniej. W materiale zatytułowanym „Imigranci nakręcają spiralę agresji” przypomniano o ostatnich wydarzeniach, w których brali udział przybysze z krajów Afryki: zamordowania japońskiego studenta przez 18-letniego Egipcjanina, a także próby gwałtu na ciężarnej kobiecie w szpitalu przez Somalijczyka. Dziennikarz TVP poinformował również sylwestrowej bójce na obrzeżach Paryża, gdzie imigranci z krajów muzułmańskich mieli dotkliwie pobić dwóch policjantów.

Co było w „Wiadomościach” TVP?

Na antenie TVP informowano o zasługach Komisji Weryfikacyjnej, dzięki której zmuszono męża i córkę Hanny Gronkiewicz-Waltz do zwrotu blisko 5 mln zł za tzw. dziką reprywatyzację. Chodzi o decyzję reprywatyzacyjną z 2003 roku, kiedy to rodzina Waltzów nabyła część praw do kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie.

Wzrost opłat za przejazd odcinkiem autostrady A2 między Nowym Tomyślem i Koninem nazwano „drożyzną na prywatnej autostradzie Kulczyków”. Od niedawna przejazd trzema odcinkami o łącznej długości blisko 150 km kosztuje 60 zł. Dziennikarze TVP podkreślili, że Autostrada A-2 jest jedną z najdroższych w Europie.

Więcej o: