Nagły zwrot akcji w sprawie luksusowego porsche proboszcza. Ksiądz postanowił się go pozbyć

Proboszcz z Kasiny Wielkiej zdecydował, że sprzeda swoje luksusowe porsche - pisze krakowska "Wyborcza". Kilka dni temu posiadanie tego drogiego auta wytknęli mu jego parafianie.

Na początku listopada wierni z parafii w Kasinie Wielkiej postanowili opublikować listę zarzutów, jakie mają do swojego proboszcza. Wśród nich znalazł się m.in. fakt, że ks. Wiesław Maciaszek jest właścicielem sportowego Porsche Macan (2017 rok), wartego sporo ponad 400 000 tys. zł.

Zobacz też: Rozgniewani parafianie publikują listę grzechów proboszcza

W środę po południu archidiecezja krakowska opublikowała oświadczenie proboszcza. Czytamy w nim, że duchowny zdecydował się sprzedać samochód, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na pomoc ubogim.

"Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam" - pisze ks. Maciaszek.

Czytaj więcej na Kraków.wyborcza.pl

Orzechy arachidowe znajdziesz w prawie każdym produkcie spożywczym. Dlaczego?

Więcej o:
Komentarze (7)
Kasina Wielka. Proboszcz sprzeda porsche
Zaloguj się
 • Alicja Ilona Bu

  0

  Ksiądz się zmiarkował? Poważnie? No, dobrze, ponoć cuda się zdarzają. Samochód proponuje oddać Owsiakowi na Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To byłby dopiero cód. ......

 • pankrzysiek

  0

  baju baju bede w raju, już to widze jak przeznacza na biednych, oni mają ludzi za debili, sprzedawczyki 500+ pewnie to łykną

 • 0

  Którym ubogim pomoże? Swojej rodzinie i biskupowi?!
  Część odda jako jałmużnę należną biskupowi (wcześniej go oszukał) a część rodzinie. Chyba że pokaże pokwitowania na jaki zbożny cel przeznaczył kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX