Kolejny dzień męczących opadów. Burze i grad na wschodzie [PROGNOZA POGODY]

To jeszcze nie koniec burzowej pogody. Dzisiaj opady możliwe na terenie całego kraju. Szczególnie dotkliwe wyładowania atmosferyczne na wschodzie Polski - spodziewać się możemy obfitych deszczów, gradu i mocnego wiatru.

Burze dziś na terenie całej Polski. Najbardziej uciążliwe zjawiska atmosferyczne będą w okolicach Białegostoku - zapowiadane są obfite opady, burze z piorunami, grad oraz mocne porywy wiatru. Silne burze mogą się pojawić od granicy wschodniej aż do środkowej części kraju. Spadnie około 30 mm deszczu i poza lokalnymi porywami, wiatr około 10 km/h. 

Chłodno i pochmurno

Temperatura na terenie całego kraju stopniowo spada. Najchłodniej będzie w okolicach Szczecina - maksymalnie 19 st. C. Parę stopni więcej w centrum Polski i na południu, między 20 a 22 st. C. Najcieplej dzisiaj na wschodzie - od 23 st C. w Rzeszowie do 25 st. C. w Lublinie i Białymstoku. Spada też ciśnienie - dzisiaj będzie wynosić około 1001 hPa.

Burze mocno dają nam w kość, ale na horyzoncie widać już słońce. Od jutra pogoda zacznie się poprawiać i chociaż czeka nas jeszcze parę pochmurnych dni, to deszczu będzie coraz mniej, a koniec tygodnia będzie słoneczny. W weekend zacznie się podnosić temperatura i w przyszłym tygodniu wrócą do nas upały. 

Gdzie jest burza?


Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Więcej o: