Kotka adoptowała osiem osieroconych jeżyków. Kłujące maleństwa wykarmiła własnym mlekiem

Muska to dzielna mama zastępcza, która uratowała osiem jeżyków. Maleństwa nie jadły przez dwa dni po tym, jak ich prawdziwa mama zginęła pod ostrzami kosiarki.

Dzielna kotka przygarnęła małe jeże, nie bacząc na ryzyko zranienia ich kolcami. - Maluchy przez dwa dni nie przyjmowały pokarmu podawanego im w butelkach i strzykawkach - powiedziała Siberian Times Alyona Asnovina, dyrektorka władywostockiego zoo - jednak gdy zaopiekowała się nimi Muska, jeżyki zaczęły jeść.

Kotka zajęła się nimi w nocy, chętnie piły jej mleko. Teraz są już samodzielne, jednak kotka dalej pilnuje ich bezpieczeństwa. 

 

Doświadczona matka 

Po wykarmieniu własnego potomstwa, Muska adoptowała ostatnio małe kotki. Teraz nie miała zaś nic przeciwko zaopiekowaniu się kolczastymi maleństwami. Dzięki niej zoo we Władywostoku ma ośmioro nowych mieszkańców

Według dyrektor Asnoviny, w Rosji nastąpił w tym roku niesłychany "wysyp jeży". Pamiętajmy, że te zwierzęta są też w Polsce - często w naszych ogrodach. Kosząc trawę sprawdzajmy, czy nie śpi tam rodzinka jeży. Może to zapobiec podobnym tragediom. 

Uważaj, kiedy kosisz trawę. Ta matka osierociła ósemkę jeżyków

Więcej o: