Gwałtowne burze już nadciągają nad Polskę. Część kraju w kleszczach upałów [GDZIE JEST BURZA]

Na wschodnich i zachodnich krańcach Polski już pojawiły się pierwsze burze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi w wielu województwach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega: na zachodzie kraju i na Mazowszu będą burze z gradem. Z kolei na południowym wschodzie - upał. RCB ogłosiło ostrzeżenie drugiego stopnia dla prawie całej południowej części kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wylicza z kolei:

- w woj. pomorskim będzie intensywnie padać,

- burze spodziewane są w woj. kujawskopomorskim,

- burze z gradem mogą wystąpić w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, lubelskim, . Silniejsze będą w woj. lubuskim, dolnośląskim.

- ostrzeżenia przed upałami wydano dla woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego. W piątek temperatury mogą sięgać nawet 34-35 st. C.

Oprócz gradu, należy uważać na oraz porywy wiatru - w czasie burz nawet do około 90 km/h. Pogoda może ulegać nagłym zmianom, warto więc sprawdzać ją na bieżąco.

Jeżeli wybieracie się za granicę, przypominamy, że u naszych zachodnich sąsiadów - od Niemiec po Francję - szaleje front burzowy. 

Gdzie jest burza?

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Więcej o: