Pogoda się poprawia. W całej Polsce coraz cieplej [PROGNOZA POGODY]

W całej Polsce pogoda jest coraz lepsza. Na terenie kraju widać przejaśnienia i można odczuć wzrost temperatury. Czeka nas parę ciepłych dni, jednak na horyzoncie kolejne burze.

Pogoda na wtorek zapowiada się obiecująco. Od południa w całym kraju będzie słonecznie. Przelotnych opadów możemy spodziewać się jedynie na południu Polski - w okolicach Bielska-Białej i Zakopanego. Ciśnienie wynosi około 1021 hPa, wiatr wieje zaledwie z prędkością 5 km/h. Najcieplej będzie w południowej i środkowej Polsce - 25*C od Krakowa po Łódź. Trochę chłodniej w Warszawie i Bydgoszczy - około 23*C. Najniższa temperatura 20*C - będzie na północy, w rejonach Olsztyna i Gdańska

Fala upałów czy burze?

Według prognozy TVN Meteo, idzie w naszą stronę fala upałów z Zachodu. Pierwsze znaczne ocieplenie poczujemy w środę - tego dnia temperatura wyniesie 30*C. W następnych dniach możemy się spodziewać od 26*C do 33*C w całej Polsce. Upały utrzymają się cały tydzień, a potem stopniowo temperatura zacznie spadać. Poza wysokimi temperaturami, nawiedzą nas też mocne opady. W piątek na południu kraju możemy spodziewać się burz.

Więcej o: