Kim jest Maria Pereira? Nazwisko żony prawicowego dziennikarza na czołówkach portali

Dlaczego nazwisko Pereira znowu elektryzuje media? Tym razem nie chodzi o Samuela, a o jego żonę, Marię, która może wkrótce objąć posadę w Trybunale Konstytucyjnym.

Taką informację podał w środę Monitor Konstytucyjny-portal publikujący informację o pracach Trybunału.

Kim jest?

27-letnia Maria Pereira, z domu Mackiewicz, jest żoną znanego prawicowego dziennikarza, Samuela Pereiry, wiceszefa publicystyki TVP Info, wcześniej związanego z takimi portalami jak niezależna.pl i Fronda.

W marcu 2016, Maria Pereira została ekspertką od social mediów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobyła jako... blogerka modowa. Prowadziła nieaktywnego już bloga, ma też kanał na YouTube o zróżnicowanej tematyce- od stylu życia do kosmetyków, pracowała także w kwiaciarni „Maria Wiktoria”.

Ludzie komentują

Informacja o zmianie rzecznika TK budzi niemałe emocje. Komentujący to użytkownicy Twittera kwestionują doświadczenie Pereiry, która obroniła licencjat z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Politechnice Koszalińskiej.

Fotografowała dla „Gazety Polskiej Codziennie”, piastowała stanowisko koordynatora projektów w kwartalniku „Nowe Media” i była moderatorem portalu niezależna.pl.

Obecny rzecznik Trybunału, Marcin Koman, zdementował komentarze na temat swojej posady: nadal sprawuję funkcję Rzecznika Prasowego Biura Trybunału Konstytucyjnego. Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione. Udało nam się nieoficjalnie potwierdzić tę informacje, nie wiadomo jednak, kiedy ma nastąpić zmiana.

Lis: Pan Duda chce do praktyki politycznej wprowadzić rasizm i ksenofobię. To jest obrzydliwe

Więcej o: