Zielone Świątki. W niedzielę dużych zakupów nie zrobisz

Zielone Świątki już w niedzielę. To jeden z tych dni, w które nie ma handlu. Nieczynne będą sklepy w galeriach handlowych i duże placówki.

Zielone Świątki to krótsza nazwa dla święta Zesłania Ducha Świętego. To jedno z kilkunastu świąt w roku, które są ustawowo wolne od pracy. Zielone Świątki przypadają w niedzielę. Tego dnia nieczynne będą hipermarkety, dyskonty czy sklepy w centrach handlowych.

Niektóre sklepy już uprzedzają klientów. "W związku ze świętami przypadającymi w dniach 4 czerwca (niedziela) i 15 czerwca (czwartek) wszystkie sklepy Biedronka będą nieczynne. Natomiast w dniach poprzedzających święta, tj. 3 czerwca (sobota) i 14 czerwca (środa), placówki sieci Biedronka będą otwarte do godz. 22" - poinformowała firma Jeronimo Martins Polska SA, właściciel sieci Biedronka.

Zielone Świątki 2017: gdzie zrobię zakupy?

Warto więc pamiętać, że po pieczywo czy wodę tego dnia będzie można się wybrać wyłącznie na stację benzynową lub do sklepu, w którym za ladą stanie jego właściciel. Czynne mają być także niektóre apteki, jednak przed wybraniem się do nich, trzeba się upewnić, czy położony najbliżej nas punkt jest otwarty.

Podobnie jak w inne tego typu dni bez handlu, w Zielone Świątki bez trudu będziemy mogli wybrać się do kina lub restauracji. 

Czytaj więcej na next.gazeta.pl >>>

A TERAZ ZOBACZ: Nie dotykaj małych piskląt! Odbierasz im lekcję życia

Więcej o: