Kolejne gwiazdy rezygnują z występu w Opolu. Prezydent miasta reaguje. Ma jeden pomysł

Wydłuża się lista nazwisk gwiazd, których na pewno nie zobaczymy w Opolu. Prezydent miasta próbuje ratować sytuację i na swoim Facebooku proponuje niecodzienne rozwiązanie.

Tegoroczny festiwal w Opolu może okazać się jedną wielką klapą. Na początku tego tygodnia z występu zrezygnowała Kayah. "Jest to moja decyzja" - napisała piosenkarka na swoim Facebooku.

Po niej zaczęły rezygnować kolejne gwiazdy: Kasia Nosowska, zespół Audiofeels i Maryla Rodowicz. W sobotę dołączyli do nich: Piasek, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Kasia Cerekwicka i Kasia Nosowska.

Prezydent Opola ma pomysł

Przy takim rozwoju sytuacji do całego sporu włączył się sam prezydent Opola. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis.

Ze smutkiem przyjmuję informację o rezygnacji kolejnych artystów (w tym Maryli Rodowicz) z udziału w Festiwalu w Opolu. Niemniej taka postawa jest dla mnie zrozumiała w kontekście kontrowersji, które towarzyszą organizacji tegorocznych koncertów.

- napisał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Podsunął też pomysł, w jaki sposób można by poradzić sobie z całą sytuacją.

W zaistniałej sytuacji propozycją wyjścia może być np. szybkie i zdecydowane działanie TVP zmierzające do powołania niezależnej, bezstronnej i apolitycznej komisji złożonej z autorytetów świata kultury. To zagwarantuje swobodny dobór artystów, a samym artystom da możliwość nieskrępowanego występu na scenie opolskiego amfiteatru.

- zaproponował.

Jak do tego pomysłu odniesie się TVP z prezesem Kurskim na czele, no i jak zareagują pozostali zaproszeni do Opola artyści? Na razie nie wiadomo.

Pełny wpis prezydent Opola:

W Opolu będą pustki? Na szczęście są internauci. Ci rozprawiają się z tematem z pomocą memów. I robią to kapitalnie

Festiwal Opole 2017 ||Festiwal Opole 2017 || Fot. Wykop.pl

Więcej o: