Rutkowski robi show ze śmierci Magdy. Zero faktów, fałszywe zdjęcie

Rutkowski bada okoliczności śmierci Magdaleny Ż. Choć nie był jeszcze w Egipcie, ma już mocne opinie w tej sprawie. Jego zdaniem kobieta nie zginęła od upadku i prawdopodobnie została zgwałcona.

W czwartek wieczorem biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zaczęło badać okoliczności śmierci Magdaleny Ż., która 26 kwietnia poleciała do Egiptu. Kobieta zmarła cztery dni później, w wyniku obrażeń, które miała odnieść po upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala. Jednak Rutkowski jest zdania, że kobieta nie mogła umrzeć z tego powodu, ponieważ pod oknem znajduje się trawnik - podała wrocławska "Gazeta Wyborcza". To nie jedyna hipoteza, jaką detektyw wysnuł w ciągu zaledwie jednego dnia śledztwa.

Niewyjaśniona śmierć Magdy w Egipcie. Apel siostry: Nie bawcie się w detektywów

"Typowa reakcja na tabletkę gwałtu"

Rutkowski jest przekonany, że Magdalena Ż. przed śmiercią była ofiarą napaści seksualnej, możliwe, że nawet zbiorowego gwałtu. Jego zdaniem, ktoś podał jej tabletkę gwałtu, czego dowodem miały być zdjęcia z hotelu, na których kobieta zasłania się przed obiektywem. - Zasłania się nie przed obiektywem, ale ma alergię na światło. To typowa reakcja na środek zwany tabletką gwałtu - czytamy wypowiedź detektywa w "Gazecie Wyborczej". Mężczyzna pokazał też zdjęcie, które miało przedstawiać ciało Magdaleny w prosektorium. Okazało się jednak, że to fotografia, którą dwa lata temu strona internetowa lokalnego portalu zilustrowała samobójstwo Polaka w Egipcie.

Co ciekawe, ani Rutkowski, ani żaden inny pracownik jego biura, nie poleciał jeszcze do Egiptu, żeby badać sprawę na miejscu. W piątek zadeklarował, że jego zespół znajdzie się tam we wtorek 9 maja.

Więcej przeczytasz we wrocławskiej "Gazecie Wyborczej"

Postępowanie ws. śmierci 27-latki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Jednocześnie sprawę badają również śledczy z Egiptu. - Śledztwo władz egipskich trwa. Jesteśmy bardzo zainteresowani jego wynikami, bo będą to jedyne wiarygodne informacje w tej sprawie - mówił w rozmowie z Gazeta.pl Jakub Wawrzyniak z MSZ.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Więcej o: