"Wszystkie dzieci wstały z ławek". Uczniowie z Łeby patrzyli, jak pod topór idą hektary lasu

- Każde drzewo padało w minutę, a rosły tyle lat - mówi o masowej wycince w Łebie nauczycielka angielskiego. Jej uczniowie widzieli, jak wycięto cztery hektary lasu.

Prokuratura Rejonowa w Lęborku bada okoliczności masowej wycinki, do której doszło w zeszły weekend w Łebie. W sprawie interweniował burmistrz miasta Andrzej Strzechmiński. Ale nie tylko on uznał, że do wyrżnięcia czterech hektarów lasu nie powinno było dojść. - Pusto tu bez nich - skarżą się uczniowie gimnazjum, którzy obserwowali wycinkę w czasie lekcji angielskiego, czytamy w trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej".

- Gdy zaczęła się wycinka, miałam akurat lekcje w klasie z widokiem na działkę obok - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Monika Rapka, nauczycielka w gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie. - Wszystkie dzieci wstały z ławek, podeszły do okna. Widzieliśmy, jak obcinają drzewo po drzewie. Każde padało w minutę, a rosły tyle lat - relacjonowała.

Wycinkę obserwowali też uczniowie, którzy mieli w tym czasie zajęcia sportowe. Wicedyrektorka i nauczycielka wf Elżbieta Frączek zabrała je na spacer, żeby mogły zobaczyć, co się dzieje. - Widziałam, że dzieciakom było przykro - mówiła. - Las dawał poczucie bezpieczeństwa, spokoju. Nasza szkoła dobrze się w to wkomponowała - dodał dyrektor Maciej Barański.

Więcej czytaj na trojmiasto.wyborcza.pl.

A TERAZ ZOBACZ: Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu

W tym mieście nic się nie marnuje. Ostatecznie rozwiązali problem ze śmieciami

Więcej o:
Komentarze (12)
"Wszystkie dzieci wstały z ławek". Uczniowie z Łeby patrzyli, jak pod topór idą hektary lasu
Zaloguj się
 • Michał Zaborowski

  0

  Jan Feliks Szyszko zapewne jest wniebowzięty. W końcu to dzięki niemu tysiące Pisiorów, Peowczyków, Nowoczesnych, Kukizmanów, Eseldwców i innej maści tępych drwali właśnie w tym momencie wycina swoje drzewka...

  A ja swoje drzewka zostawię, żeby ptaszki miały gdzie siadać bo mówię stanowcze NIE parówkowym skrytożercom! :)

 • mozarta03

  0

  W Polsce jednak ; jest kupa debili:))- w Australia; ludzie przywiazaliby sie do tych drzew, w celu wyjasnienia Caleb sytuacji- kompletny skandal!!!- ale Australia- to inna planets egzystencji!!!!- zamiencie planete- s ; betonowa pustynie- PS.podobno Polska- ma najbardziej zanieczyszczone powistrze w Europe!!!!- kompletny skandal!!!

 • y.woodoo

  0

  Swiety, swiety, swiety jepek II patronowal wycince drzewek boszych. Bucek tak chcial. Blogoslawione drewienko nie bedzie wydzielac dymu i zasmradzac niebo.

 • Jędrek Garbiec

  Oceniono 4 razy 0

  A gdzie były Panie " uczycielki " w czasie tej akcji ???. Dlaczego natychmiast nie interweniowały ???... Przecież nie trwało to minutę !!!.. Jak zwykle w takich sytuacjach gapiów jest więcej niz osób odpowiedzialnych...

 • pisiewicz

  Oceniono 3 razy -1

  Jego zdaniem, „ta ustawa generalnie jest rozwiązaniem wspaniałym, bo likwiduje podział Polaków na gorszych i lepszych, którzy mają dostęp do władzy i mogą te zezwolenia dostawać. Proszę zobaczyć, ile drzew wspaniałych wycinano przy poprzednim prawie i jakoś lamentu nie było. Dlatego, że WYCINALI SWOI”
  www.gazetaprawna.pl/artykuly/1024505,kluska-ustawa-o-wycince-to-wspaniale-rozwiazanie.html

 • sosna_pospolita

  Oceniono 5 razy -1

  U mnie tez powycinali lasy - byl piekny duuuzy las
  a teraz zostala szachownica
  grzybow i jagod juz nie ma

  ale to bylo dawno - jeszcze za Tuska wiec wyborcza sie nie interesowala

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX