Studniówkowe zwyczaje niezwyczajne

Nastał gorący okres dla uczniów klas maturalnych. Dużymi krokami zbliża się studniówka. Dlatego żeby ustrzec przed wpadkami, przedstawiamy zwyczaje o których warto pamiętać.

Bielizna

Oczywiście czerwona.

Kolor czerwony symbolizuje siłę oraz pobudza do walki. Jest kolorem życia i władzy. Taką bieliznę należy założyć w dniu balu, najlepiej na lewą stronę, aby później na egzaminie maturalnym posłużyła nam poprawna, prawa strona. Efekt murowany, chociaż zwyczaj mało higieniczny. Dlatego panie często figi zastępują podwiązką, co ma mieć podobny efekt.

Z kolei panom szczęście ma przynieść podglądnięcie owej bielizny u którejś z koleżanek. Chyba, że sami zdecydują się założyć specjalne studniówkowe męskie stringi.

W dalszej kolejności szczęście mają przynieść: podkowa, koniczynka czy maskotka ofiarowana przez bliską osobę.

Przetańcz w nich noc

Obuwie, w którym wybieramy się na bal powinniśmy pastować w jednym kierunku. Należy pamiętać również, by pod żadnym pozorem nie zdejmować ich podczas trwania studniówki.

Podwójna rola

Garnitur, w którym młody mężczyzna przetańczył studniówkę ma przynieść szczęście na egzaminie, dzięki osiadłej na nim pozytywnej energii.

Zdobywaj góry!

Zdobyć szczyt Giewontu - zwyczaj trochę mniej znany, symbolizujący wzniesienie się na wyżyny swoich możliwości, które jest bardzo pożądane na egzaminie dojrzałości.

Po nitce do...

Czerwona nitka na nadgarstku gwarantująca ochronę przed złymi mocami, pod warunkiem, że zawiązana zostanie przez bliską osobę. Jeśli nitka nie zerwie się aż do matury - zdamy ją na pewno maturę, mimo to warto się jednak trochę pouczyć...

Po prostu tańcz

Polonez - tę tradycję zna chyba każdy. Jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem studniówki. Niepisana tradycja głosi, że warto pomylić kroki poloneza chociaż raz, by pomyślnie zdać maturę.

Skacz jak Adam Małysz

Skakanie wokół pomnika - niektórzy wierzą, że "obskoczenie" pomnika na jednej nodze pomoże uzyskać oczekiwany wynik na maturze.

Noś długie włosy jak my

Włosy - w nich zawarta jest cała nasza wiedza. Dlatego nie powinniśmy ich ścinać do ostatniego dnia matur (istnieją dwie teorie - jedna, która mówi, że nie należy obcinać ich przez całą klasę maturalną, druga - dopiero od studniówki). Podobnie rzecz ma się z goleniem zarostu na twarzy - nie golimy się w dniu egzaminu!

Trochę przemocy

Kopniak na szczęście - wiadomo o co chodzi. Należy jednak pamiętać, by ilość kopniaków (w przypadku dużego grona życzliwców) była zawsze nieparzysta.

I na koniec, w drodze na egzamin należy uważać, by nie spotkać czarnego kota oraz zakonnicy. Pod żadnym pozorem nie przechodzić pod drabiną. Oraz szukać kominiarzy. Inaczej czeka nas zagłada!

Próg szkoły przekraczamy prawą nogą, tą samą, którą wstaliśmy tego dnia.

POWODZENIA!

Więcej o: