Toruń. Uczelnia Tadeusza Rydzyka otwiera nowe kierunki. Będzie kształcić dziennikarzy śledczych

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, założona przez ojca Tadeusza Rydzyka, otwiera nowe specjalizacje. Na studiach magisterskich studenci będą mogli wybrać między innymi dziennikarstwo śledcze czy zarządzanie mediami cyfrowymi.

W założonej przez Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można zdobyć dyplomy licencjata, inżyniera lub magistra tylko na kilku kierunkach. O wiele więcej możliwości oferowanych jest na płatnych studiach podyplomowych.

Dziennikarstwo śledcze nową specjalizacją w szkole Tadeusza Rydzyka

W połowie sierpnia na stronie WSKSiM pojawiła się informacja o nowym kierunku studiów magisterskich. Będzie to dziennikarstwo śledcze. Ma ono pomóc zdobyć wiedzę w zakresie prawa, przeciwdziałania patologiom organizacyjnym oraz korupcji.

- Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, które mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych, m.in. w dziennikarstwie. Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi. Może ktoś będzie zainteresowany obszarami ochrony praw człowieka, wolności obywatelskich czy zapobieganiu korupcji - oznajmiła w Radiu Maryja dr Dorota Żuchowska.

Kolejnym kierunkiem jest zarządzanie mediami cyfrowymi, które ma obejmować naukę zarządzania projektami nowych mediów czy tworzenia stron internetowych.

WSKSiM oferuje studia licencjackie (pielęgniarstwo, dziennikarstwo, politologia, informatyka medialna), inżynierskie (informatyka), magisterskie (politologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz podyplomowe (organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia, dziennikarstwo, grafika komputerowa i techniki multimedialne, retoryka i wystąpienia przed kamerą, mediacje pojednawcze w rodzinie, MBA, polityka ochrony środowiska, dziedzictwo myśli Jana Pawła II, polityka gospodarcza, finanse i bankowość, relacje międzynarodowe i dyplomacja oraz logistyka).

Zobacz wideo Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę: "Jest jakaś kolumna szkodząca"
Więcej o: