Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. 4 sierpnia mija termin złożenia jednego z dokumentów

4 sierpnia mija termin na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie ws. wyników egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci klas ósmych szkół podstawowych mają na to czas do godziny 15.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych został opublikowany w drugiej połowie maja 2020 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłych latach był on ustalany przez kuratorów oświaty dla każdego z województw osobno.

Podobnie jak w czasie poprzednich rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, uczniowie przygotowują wnioski, ustalając listę swoich preferencji i zaznaczając te szkoły, do których chcą pójść najchętniej. Wniosek składa się w szkole pierwszego wyboru. Aby został on rozpatrzony, trzeba dołączyć do niego świadectwo i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli

O godzinie 15 kończy się termin uzupełnienia wniosku o zaświadczenie o wynikach egzaminu

Kandydaci mieli czas do 10 lipca, aby dołączyć do wniosku świadectwo ukończenia szkoły. 4 sierpnia o godzinie 15 mija z kolei termin uzupełnienia zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci szkół podstawowych mogą przedłożyć ten dokument w szkole lub wysłać jego skan albo zdjęcie za pomocą poczty elektronicznej. 4 sierpnia to także ostatni dzień, w którym można wprowadzić do wniosku zmiany, np. wprowadzając do niego inne szkoły, do których chce się kandydować.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020. Kiedy wyniki?

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 12 sierpnia. Listy osób przyjętych zostaną wywieszone w budynkach szkół, a także opublikowane na ich stronach internetowych. Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci złożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Dokumenty te trzeba dostarczyć, jeśli nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Więcej o: