Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. Gdzie je sprawdzić? O której godzinie będą dostępne?

W piątek 31 lipca ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Gdzie i jak je sprawdzić? O której godzinie będą dostępne? Podpowiadamy, gdzie i jak się zalogować, aby poznać wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową.

Egzamin ósmoklasisty miał się odbyć w kwietniu, ale z powodu epidemii koronawirusa przesunięto go na połowę czerwca. Uczniowie musieli podejść do egzaminu z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego. Podczas pisania obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa sanitarnego. 

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki? Jak je sprawdzić?

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych czekali na wyniki egzaminu ósmoklasisty ok. 1,5 miesiąca. Poznają je w piątek 31 lipca o godzinie 10. Będą mogli je sprawdzić za pomocą platformy internetowej ZIU. Aby zalogować się do systemu, muszą użyć loginu i hasła, które otrzymali od dyrektora swojej szkoły. Uczniowie będą też mogli odebrać zaświadczenia o wyniku egzaminu. O sposobie odbioru tych zaświadczeń decyduje dyrektor. Ze względu na epidemię na wniosek rodzica dyrektor może też przesłać skan takiego zaświadczenia mailem.

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli

CKE i MEN zaplanowały konferencję prasową ws. wyników egzaminu ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumują wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty podczas briefingu prasowego. W wydarzeniu tym, które zaplanowano na godzinę 11:30, wezmą udział wiceministrowie edukacji Marzena Machałek i Maciej Kopeć oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Więcej o: